hamburger menu
شعبه مرکزی ۰۲۱-۶۶۹۴۱۳۷۹ شعبه غرب ۰۲۱-۶۶۵۰۹۰۲۰ شعبه شمال ۰۲۱-۲۲۳۶۱۰۵۶ پاسخگویی 24 ساعته ۰۹۱۲-۸۳۹۳۵۳۲
اسلایدر ریپیر ساید

نگهداری یخچال

نمایندگی تعمیر یخچال پروفایل

نگهداری یخچال

نگهداری یخچال

نگهداری یخچال

روش های نگهداری یخچال چه فوایدی برای یخچال دارد؟

اصلی ترین سوالی که می توانیم از خودمان بپرسیم این است که چرا باید از یخچال فریزر خود نگهداری کنیم ، دلیل وقت گذاشتن برای نگه داری از یخچال چیست؟

تنها یکی از دلایل نگهداری از یخچال جلوگیری از صرف هزینه های اضافی مربوط به تعمیرات است.

با اندکی هوشمندانه فکر کردن می توانید از تمامی خساراتی که ممکن است برای یخچال فریزر شما اتفاق بیفتد جلوگیری کنید ، مانند سایر وسایل خانه و آشپزخانه ، نگهداری یخچال نیز در اولویت قرار دارد.

تاریخچه سیستم های یخچال

امروزه یخچال فریزرها در همه خانه‌ها یافت می‌شوند و قلب خنک‌ کننده‌ ی آشپزخانه‌ها محسوب می شوند ، از زمان‌های دور نیز یخچال فریزرها وجود داشتند اما تغییر و تحولات زیادی را تجربه کردند .

از زمانی که یخچال‌ها از نفت استفاده می‌کرده و با نفت کار می‌کردند ، و با گذشت زمان گازها در یخچال‌ها جایگاه بهتری پیدا کردند اما خود گازها نیز به مرور زمان دچار تغییراتی شدند و گازهای بهتر جایگزین گازهای قبلی شدند ، بدین ترتیب یخچال‌های مدرنی که امروز در آشپزخانه‌های خود مشاهده می‌کنید حاصل آزمون و خطاهای بی‌شماری بوده‌اند که از گذشته تا به امروز رخ است.

اما در تمامی زمان‌ها ، چه از زمانی که اولین یخچال های الکتریکی ساخته شد و چه تابحال که از مدرن‌ترین یخچال فریزرها با امکانات بالا استفاده می‌کنیم همچنان مشکلاتی پیرامون عملکرد طبیعی یخچال وجود داشته است ، چراکه هر وسیله الکتریکی که ساخته می شود ورودی‌ها و خروجی‌هایی خواهد داشت .

نگهداری یخچال

نگهداری یخچال

برای مثال یخچال فریزرها وظیفه خنک کردن و نگهداری مواد غذایی را برعهده دارند اما از طرف دیگر نیازمند محافظت ها و کنترل هایی می باشد که ما می‌بایست در عوض آن‌ انجام دهیم تا یخچال به صورت طبیعی و معمولی به فعالیت خود ادامه دهد.

اهمییت نگه داری از یخچال

طبق تعاریف گفته شده توسط برندهای پرقدرت تولید یخچال فریزر در سطح دنیا عمر طبیعی و مفید یخچال فریزرها بین ۱۷ تا ۳۵ سال خواهد بود ، بنابراین هر چه قدر به توصیه‌هایی که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌کنیم بیشتر اهمیت بدهید و آن‌ها را بررسی کنید عمر یخچال شما نیز افزایش خواهد یافت.

در غیر این صورت اگر شما به یخچال فریزر خود کنترل نداشته باشید و آن را در دوره‌هایی گفته شده سرویس نکنید ممکن است عمر یخچال شما کمتر شده و مدام دچار مشکلاتی شود که نتواند عملکرد طبیعی خود را حفظ کند ، این بدین معناست که یخچال بدون عملکرد باقی مانده و بلا استفاده می شود.

پس چنانچه توصیه‌هایی که ما به شما می‌کنیم را مهم و مطلوب بشمارید و آن‌ها را انجام دهید ، دردسرها و مشکلات احتمالی ایجاد شده توسط یخچال فریزر شما کمتر و عمر یخچال فریزر شما بیشتر خواهد شد ، پس با ما همراه شوید تا مهم‌ترین روش‌های نگهداری یخچال فریزر را به شما آموزش دهیم، شما به راحتی می‌توانید با انجام این توصیه های آسان و بدون دردسر از یخچال فریزر خود مراقبت کنید.

سرویس دوره‌ای یخچال فریزر شامل چه مواردی می شود؟

نگهداری یخچال

نگهداری یخچال

تمیز کردن کویل های کندانسور

شما می بایست در دوره‌های منظم و از قبل مشخص شده کویل‌های کندانسور یخچال را تمیز کنید به پیشنهاد متخصصین تعمیر یخچال فریزر این کویل ها می‌بایست ۲ بار در سال و به وسیله فرچه های نرم و مناسب انجام شود .

این کویل ها وظیفه رفع گرمای یخچال فریزر را برعهده دارند ، اما وابسته به نوع کارکردی که دارند سبب جذب گرد و غبار و کثیفی های هوای اطراف به خود می شوند بدین ترتیب این گرد و غبار با حالت چسبندگی بر روی سطح این کویل ها می‌نشینند .

در این حالت با کارکردن بیشتر کویل ها فضای درون آن گرم‌ تر می‌شود و انرژی بیشتری به هنگام فعالیت مصرف می کند و اگر مشکل ایجاد شده را حل نکنیم و کویل ها را سرویس نکنیم ممکن است کویل ها بسوزند و هزینه‌های اضافی را برای ما رقم بزنند .

برای کسب اطلاعات بیشتر به منظور سرویس بهتر کویل‌های یخچال می‌توانید از دفترچه راهنمای یخچال استفاده کنید.

سرویس کردن قاب لاستیکی اطراف درب یخچال

در این قسمت می‌خواهیم توجه شما را به یکی از مهم‌ترین قسمت‌های یخچال فریزر جلب کنیم ، از این نظر که این واشرهای پلاستیکی که وظیفه اتصال درب به بدنه یخچال را به وسیله آهن‌رباهای خود برعهده دارند و نیز در درجه دوم مانع از ورود هواهای گرم بیرون از یخچال به فضای درون آن می شوند.

حالا فرض کنید که با گذشت زمان و فرسودگی این لاستیک‌های اطراف درب یخچال دچار خوردگی و یا پارگی شوند بدین ترتیب هواهای گرم می توانند وارد یخچال شوند اگر چنین شود یخچال مجبور می‌شود تا هوای گرم واردشده را جبران کند.

پس با فشار بیشتری کار می‌کند و انرژی بیشتری صرف می کنند که هم هزینه‌های مربوط به برق برای شما افزایش پیدا می‌کند و هم با کارکرد مداوم و پرفشار یخچال ریسک خرابی دیگر قطعات بیشتر می‌شود .

نگهداری یخچال

نگهداری یخچال

بنابراین شما موظف به بررسی این لاستیک‌ها می باشید بدین صورت که هر چند مدت یک‌بار با استفاده از دستمال‌های نمناک و آغشته شده به مواد پاک کننده ، این لاستیک‌ها را تمیز کنید ، این حرکت باعث پاک شدن گرد و غبار روی سطح لاستیک ها شده و همچنان لاستیک‌ها می‌توانند چسبندگی خود را داشته باشند و از طرف دیگر از فرسودگی زودتر آن‌ها جلوگیری می‌کند .

اما اگر به هر ترتیب با چنین مشکلی روبرو شدی و مشاهده کردید که لاستیک‌های اطراف درب یخچال فریزر شما دچار پارگی شده‌اند به‌راحتی می‌توانید آن‌ها را تعویض کنید چراکه درغیراین‌صورت موارد گفته ‌شده برای شما تکرار خواهد شد.

جلوگیری از یخ ‌زدگی بدنه یخچال

نگهداری یخچال

نگهداری یخچال

امروز یخچال فریزرها در زمینه برفک به ۲ دسته تقسیم می شوند یخچال‌های برفک دار و یخچال های بدون برفک

در یخچال‌های دارای برفک سیستم‌هایی وجود دارد که به‌صورت خودکار این برفک ها را که در معرض چشم هستند و ما آن‌ها را بر روی لوله‌های حامل گاز یخچال و نیز در فضاهای دیگر مانند قفسه‌های یخچال فریزر مشاهده می‌کنیم ، ذوب می‌کند و آن‌ها را از طریق مجراهایی سامان یافته از یخچال خارج می‌کند این سیستم با نام سیستم دیفراست معروف است .

در یخچال های بدون برفک این‌ گونه تصور می‌شود که هیچ‌ گونه برفکی تشکیل نخواهد شد اما چنین نیست در این یخچال‌ها نیز برفک هایی تولید می شود اما در فضاهایی جداگانه و به دور از چشم قرار می گیرند .

اما ممکن است در هر دو نوع یخچال ‌ها برفک هایی به دور از انتظار و به صورت غیرطبیعی تولید شوند که قطر آن‌ها به بیشتر از یک و نیم سانتی ‌متر برسد در این حالت می ‌بایست متوجه این مشکل شویم که یخچال به صورت عادی کار نمی ‌کند .

ما باید این موضوع را به‌صورت دستی حل کنیم برای این منظور ابتدا اتصال برق یخچال را قطع کرده و آن را از دیوار فاصله دهید و مواد غذایی موجود در یخچال را خارج کنید و نیز در پایین ‌ترین نقطه یخچال و جلوی درب یخچال ظرفی قرار دهید تا به هنگام ذوب شدن این برفک ها آب درون ظرف بریزد .

پس از پایان یخ زدایی دستی یخچال فریزر را به برق متصل می کنیم اما برای مدت ۶ ساعت اجازه بدهید که یخچال بدون بارگیری فعالیت کند این امر سبب آماده شدن یخچال فریزر برای بارگیری خواهد شد .

تمیز کردن سیم پیچی سیستم خنک کننده

نگهداری یخچال

نگهداری یخچال

در فضاهای مرطوب و پر گرد غبار یکی از عوامل خرابی یخچال فریزرها کثیف شدن سیم پیچی های موتور اصلی و سیم پیچی مربوط به خنک کننده هاست .

همانطور که می دانید الکتروفن های کندانسور و سایر قطعات به نحوی بر روی قطعه مورد نظر سوار شده اند که باد را مستقیما به سیم پیچی های درون قطعه وارد کرده و آن را خنک کنند.

اما در فضاهایی که به آن اشاره شد گردوغبار به راحتی و توسط فن ها سیم پیچی را کثیف رده و مانع از عملکرد مناسب آن می شوند.

بنابراین شما می بایست با استفاده از دستمال های آغشته به مقدار کمی شیشه پاک کن سعی کنید ، گرد و غبار را از روی سیم پیچی ها تمیز کنید.

نگهداری از یخچال با بارگیری مناسب

نگهداری یخچال

نگهداری یخچال

شاید یکی از مهمترین دلایل بروز فشار زیاد به موتور یخچال همین نکته باشد ، زمانی که ما حجم زیادی از غذا را به صورت ناگهانی به یخچال فریزر وارد می کنیم ، موتور برای زمان های طولانی تری کار می کند.

در این حالت گردش هوا در فضای داخلی توسط فن ها کمتر خواهد بود و خنک کنندگی به خوبی صورت نمی گیرد .

بنابراین اگر قصد دارید حجم زیادی از مواد غذایی را به درون یخچال فریزر وارد کنید می بایست آن ها را به صورت قسمت قسمت و در زمان های جداگانه قرار دهید.

برای یخچال دمای مناسب تعیین کنید

البته یخچال فریزرهای نسل جدید همگی از سیستم تنظیم دمای خودکار استفاده می کنند ، اما گاها ممکن است با وجود اخلال در بخش هایی از یخچال ، این سیستم به صورت خودکار کار نکند ،  در این حالت شما می توانید با استفاده از دفترچه راهنمای یخچال و یا استفاده از دماهای تعریف شده مناسب در صفحات گوگل دمایی مناسب برای یخچال تعریف کنید.

درب یخچال را برای طولانی مدت باز نگذارید

در زمان هایی که درب یخچال بسته است سیستم خنک کننده در حال کاهش دمای فضای داخلی یخچال می باشند و هوای درون یخچال را سرد نگه می دارند ، اما اگر درب یخچال به دلایل مختلف باز بماند افزایش دمای یخچال سبب ایجاد فشار بر روی کمرسور و نیز کندانسور خواهد شد و آنها را مجبور به کارکرد مضاعف می کند ، در این حالت نه تنها  برق زیادی صورت حساب برای شما ثبت خواهد شد ، بلکه صداهای موتور برای طولانی مدت برای شما آزاردهنده می شوند ، از سویی دیگر باز گذاشتن طولانی مدت درب یخچال سبب تشکیل برفک هایی در نقاط مختلف بدنه می شود که مشکلاتی را برای شما به همراه خواهد داشت.

غذای گرم را خنک کرده و در یخچال قرار دهید

در بسیاری از موارد خانم های خانه دار به علت گوناگون مانند ضیق وقت مجبور می شوند تا غذاهای خود را پس از استفاده در یخچال قرار دهند در حالتی که هنوز غذا گرم است.

اگر این کار را انجام دهید گرمای غذا به فضای درون یخچا ل منتقل شده و سبب فعالیت بیش از پیش کمرسور خواهد شد بنابراین با فشار بیشتری کار می کند تا دمای از دست رفته را جبران کند که به مانند موارد قبلی هزینه های زیاد و نیز سروصدای اضافی به همراه خواهد داشت.

کافیست قبل از قرار دادن غذاها آن ها را برای مدت کوتاهی در فضای خنک قرار داده تا دمای آنها به مقدار مناسبی کاهش یابد و سپس به قرار دادن آن در یخچال اقدام کنید .

اتصال درست کابل برق

نگهداری یخچال

نگهداری یخچال

سعی کنید اتصال برق به یخچال را با وسواسیت بالایی انجام دهید ، چراکه ممکن است باعث ایجاد خطراتی شود ، بنابراین سعی کنید پریز را مرتب و سیم کشی را خم نکنید که سبب جرقه زدن و آتش سوزی شود .

همچنین در ابتدا به نگام نصب از اتصال سیم ارت یا سیم اتصال به زمین مطمئن شوید برای این کار میتوانید از دفترچه راهنمای یخچال کمک بگیرید

محل مناسب قرارگیری یخچال فریزر

در صورت امکان یخچال را در فضاهایی که در معرض نور آفتاب هستند قرار ندهید و یا ممکن است در یخچال در کنار وسایلی باشند که از خود گرما تولید می کنند تلاش کنید تا جای بهتری برای آن پیدا کنید .

برای مصال زمانی که یخچال فریزر در نزدیکی اجاق گاز تعبیه شده باشد هر بار به هنگام باز شدن درب یخچال مقدار زیادی گرما وارد آن می شود و باعث ایجاد آسیبی جدی به آن می شود.

استفاده از ترانس های کمکی برق

در بعضی از روزها و بدون بروز علایم نوسانات برق رخ می دهد که این به دلیل ضعف در سیستم برق رسانی شهری محسوب می شود اما به هر دلیل سبب آسیب رسیدن به لوازم خانگی به خصوص یخچال فریزر می شود.

برای جلوگیری از سوختن لوازم برقی شما می توانید به راحتی از ترانس های کمکی ستفاده کنید ، تا از بروز خسارات احتمالی به یخچال جلوگیری کنید.

سرویس اولیه سیستم اب رسانی یخچال

نگهداری یخچال

نگهداری یخچال

پس از اولین بار اتصال یخچال فریزر به برق و راه اندازی سیستم یخ ساز و اب سرد کن می بایست لوله اب رسان را به خوبی تمیز کنید زیرا ممکن است گرد وخاک و یا ذرات آشغال درون آنها باشد که پس از ورود به ابسرد کن در اب مخلوط می شوند.

یا اینکه پس از راه اندازی اب اولیه درون اب سرد کن را خارج کنید و در یخساز نیز قالب های یخ اولیه ساخته شده را دور بریزید.

بارگیری اولیه برای نگهداری یخچال

وقتی که یخچال را برای اولین بار پس از مدتی راه اندازی می کنید که ممکن است تازه یخچال را خریداری کرده باشید و بخواهید آن را نصب کنید و یا اینکه بعد از مدتی که یخچال خاموش بوده اقدام به روشن کردن آن کنید می بایست آن در چند ساعت اولیه بارگیری نکنید.

زمان مناسب برای کارکرد بدون بارگیری یخچال فریزر بین چهار تا شش ساعت می باشد ، این فرایند به یخچا کمک می کند تا به هنگام بارگیری فرایند خنک کنندگی را به شکل راحت تری انجام دهد.

سایر سوالات پیرامون نگهداری یخچال

در این مطلب سعی کرده ایم تا تمامی نکات مربوط به محافظت از یخچال فریزرها را برای شما عزیزان پوشش دهیم اما اگر چنانچه موارد دیگری وجود دارد یا شرایط خاصی برای یخچال شما اتفاق افتاده می توانید با تعمیرکار یخچال فریزر تماس بگیرید و مشکل خود را شرح دهید .

تعمیر یخچال فریزر

اگر با مشکلاتی در یخچال فریزر خود روبرو شده اید که به تنهایی قادر به پیدا کردن نوع مشکل ونیز رفع آن نیستید به راحتی می توانید با برقراری تماس با نمایندگی تعمیر یخچال فریزر تماس گرفته و با ثبت درخواست از متخصصین گروه ریپرپروفایل بخواهید تا مشکل ایجاد شده را حل کنند.

گروه ریپرپروفایل با کادری مجرب و متخصص اماده ارائه خدمات حضوری به صورت شباه روزی در تمام نقاط تهران می باشند .

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط
تعمیر یخچال یا جایگزینی

تعمیر یخچال یا جایگزینی؟

تعمیر یخچال یا جایگزینی؟ [caption id="attachment_1294" align="aligncenter" width="300"] تعمیر یخچال یا جایگزینی[/caption] یخچال ما صداهای عجیب تولید می‌کند چکار باید بکنیم؟ آیا به پشتیبانی تعمیرکاران یخچال فریزر نیاز دارید و نمی‌دانید که یخچال قدیمی خود را تعمیر کنید و یا این ‌که یک دستگاه جدید خریداری کرده و جایگزین آن کنید؟ این پست به شما کمک می‌کند تا در این وارد بهترین تصمیم ممکن را بگیرید. ممکن است در مواردی یخچال پروفایل شما دچار اختلالاتی...

تعمیرکار یخچال ساید بای ساید

قیمت و هزینه تعمیر یخچال در سال ۹۹

قیمت تعمیر یخچال فریزر [caption id="attachment_1094" align="aligncenter" width="300"] قیمت تعمیر یخچال[/caption] در این مقاله می‌خواهیم راجع به قیمت تعمیر یخچال فریزر و هزینه تعمیر یخچال فریزر صحبت کنیم، و نیز تمامی هزینه‌های مربوط به تعمیرات یخچال سایدبای‌ساید را بررسی کنیم و آن‌ها را برای شما شرح دهیم. بررسی ها نشان داده است که با توجه به نوسان نرخ تعمیرات یخچال بسیاری از کاربران برای تعمیر یخچال خود نیاز به یک مرجع به روز برای آگاهی از...

نمایندگی مجاز پروفایل

نمایندگی مجاز پروفایل

نمایندگی مجاز پروفایل [caption id="attachment_1092" align="aligncenter" width="300"] نمایندگی مجاز پروفایل[/caption] در بسیاری از مواقع به هنگام خرابی یخچال فریزر ، برای صاحبان یخچال پروفایل این حساسیت وجود دارد که تعمیرات یخچال خود را به دست چه کسانی می سپارند ، بنابراین انتخاب نمایندگی مجاز پروفایل مهم ترین گام برای تعمیرات یخچال به حساب می آید. پس از گذشت سال ها از زمان تولید اولین نوع یخچال ها ، امروزه با گسترش دانش ساخت و تولید...

درباره ما

شماره تلفن نمایندگی تعمیرات یخچال جنرال الکتریک
غرب تهران: ۰۲۱۶۶۵۰۹۰۲۰
شمال تهران : ۰۲۱۲۲۳۶۱۰۵۶
شماره تلفن شبانه روزی :۰۹۱۲۸۳۹۳۵۳۲

شعبه مرکزی ۰۲۱-۶۶۹۴۱۳۷۹ شعبه غرب ۰۲۱-۶۶۵۰۹۰۲۰ شعبه شمال ۰۲۱-۲۲۳۶۱۰۵۶ پاسخگویی 24 ساعته ۰۹۱۲-۸۳۹۳۵۳۲