hamburger menu
شعبه مرکزی ۰۲۱-۶۶۹۴۱۳۷۹ شعبه غرب ۰۲۱-۶۶۵۰۹۰۲۰ شعبه شمال ۰۲۱-۲۲۳۶۱۰۵۶ پاسخگویی 24 ساعته ۰۹۱۲-۸۳۹۳۵۳۲
اسلایدر ریپیر ساید

تعویض فیلتر یخچال

تعویض فیلتر یخچال

تعویض فیلتر یخچال

تعویض فیلتر یخچال

تعویض فیلتر یخچال

اگر به تازگی با مشکلاتی مانند کم فشار بودن آب آبسردکن روبرو شده اید و یا می خواهید برای سرویس دوره ای یخچال خود فیلترهای یخچال را عوض کنید اما نمیدانید که این امر باید به چه صورت انجام بگیرد پس ادامه مطلب را مطالعه کنید.

در این صفحه قصد داریم تا تمامی نکات مربوط به تعویض فیلتر یخچال را توضیح دهیم ، با دانستن این نکات ساده اما کلیدی شما خواهید توانست فیلتر آب یخچال فریزر و یا فیلتر آب یخچال ساید بای ساید خود را به راحتی تعویض نمایید ، پس با ما همراه باشید .

تعویض فیلتر آب یخچال از دیگر خدمات گروه ریپرپروفایل می باشد که کارشناسان تعمیر یخچال فریزر آن را انجام می دهند پس شما می توانید با ثبت درخواست از آن ها نسبت به تعویض فیلتر اقدام به عمل آورید.

استاندارد در نظر گرفته ‌شده برای مدت زمان تعویض فیلتر آب یخچال فریزر ۶ ماه یک ‌بار می باشد ، بدین ترتیب شما موظف هستید که فیلتر آب یخچال فریزر خود را هر ۶ ماه یک ‌بار تعویض کنید اما در این راستا می‌بایست اطلاعاتی داشته باشید که به شما کمک کند تعویض فیلتر را آسان و بدون دردسر انجام دهید .

چرا باید فیتر آب یخچال را دوره ای تعویض کنیم ؟

 • فیلتر ها به آب ترکیبات نیتراتی اضافه می کنند
 • آب را معدنی می کنند
 • خاصیت آنتی باکتریایی فیلتر سبب حذف میکروب می شود

با تغییر وضعیت آب لوله کشی و نیز وجود املاح در آن فیلترهای آب یخچال رسوب گرفته و نیاز به تعویض خواهند داشت ، بدین ترتیب برای استفاده بهتر از آبسردکن و یخساز یخچال می بایست به وضعیت فیلترهای آب یخچال رسیدگی کرد.

وظیفه فیلتر آب یخچال چیست و چرا می‌بایست آن را تعویض کرد ؟

احتمالاً شما می‌دانید که فیلتر آب چه نقشی در یخچال فریزر دارد ، وظیفه فیلترهای آب تصفیه آب‌های شهری و عبور دادن آن از درون خود و انتقال به درون مخزن‌های پذیرنده آب در یخچال می باشد که شامل آبسردکن و یخساز یخچال است .

شاید شما بگویید که آب‌های شهری تصفیه شده‌اند ولی این‌گونه نیست حتی آب‌های شهری نیز به صورت صددرصد تصفیه شده نیستند بنابراین نیاز به تصفیه کامل دارند.

فیلترهای یخچال ذرات میکروبی و آلاینده‌های موجود در آب را که اندازه‌ای کوچک‌تر از ۲۰ میکرومتر دارند ، می‌گیرند و آب را به خلوص مورد نظر می‌رسانند و شما با اطمینان خاطر می توانید آب تصفیه‌شده ای که بیش از ۹۵ درصد آلاینده‌های آن گرفته شد را بنوشید.

املاح موجود در آب می توانند در طولانی مدت سبب برخی بیماری های گوارشی شوند و می توانند برای افرادی که مشکل کلیه دارند خطرساز باشد بنابراین بررسی و کنترل این فیلترهای آب امری بسیار مهم تلقی می شود.

فیلترهای آب یخچال چند نوع می باشند؟

 فیلتر یخچال

فیلتر یخچال

فیلترهای آب یخچال فریزر ۲ نوع می باشند

فیلتر های خارجی

فیلترهای داخلی

 

فیلترهای آب خارجی و داخلی یخچال فریزر

اولین فیلتری که فرآیند میکروب‌زدایی آب شهری را آغاز می‌کند فیلتر خارجی یخچال می باشد چرا که بین شیر آب و یخچال قرار دارد ، آب شهری به هنگام ورود به فیلتر بخش زیادی از بو و مزه و آلاینده‌های خود را در بین شبکه‌های فیلتر خارجی از دست می دهد .

در درجه بعدی به هنگام ورود اب نیمه تصفیه شده به یخچال ، بار دیگر به فیلتر تصفیه داخلی برخورد می کند تا کاملا تصفیه شده و برای استفاده در مخازن اب قرار بگیرد ، پس از دوبار تصفیه ، اب طعم و مزه بهتری می گیرد .

فیلترهای آب موجود در بازار

 • فیلتر های دارای طعم و رایحه
 • فیلتر های نیتراتی
 • فیلتر معدنی
 • فیلترهای کلر و ضد باکتری

هرچند وقت یک‌بار باید فیلترا به یخچال را تعویض کنیم؟

همان‌طور که گفتیم مدت زمان تعویض برای فیلتر آب یخچال هر ۶ ماه یک‌بار می‌باشد که در این زمان‌ها با توجه به برنامه واردشده به سیستم یخچال برد اصلی هشدارهایی مربوط به فیلتر آب بر روی صفحه نمایشگر نمایان می کنند ، که این علائم به صورت زیر می‌باشند

 1. علائم چشمک‌زن برروی صفحه نمایشگر یخچال به صورت مداوم
 2. خروج آب از آب سردکن به‌صورت کم فشار

نشانه‌های چشمک‌زن بر صفحه نمایشگر به صورت تصویر یک فیلتر آب که با رنگ قرمز مشخص شده است نمایان می شود ، با این علامت شما می بایست متوجه دوره تعویض فیلتر یخچال خود شوید و نیز هنگامی‌که از آبسردکن یخچال استفاده می‌کنید متوجه می‌شوید که فشار آب خروجی کمتر شده است بنابراین با مقایسه کیفی فشار آب خروجی از گذشته تا این لحظه متوجه این امر خواهید شد.

آموزش های لازم برای تعویض فیلتر یخچال

فیلتر آب

فیلتر آب

در این قسمت می‌خواهین صفر تا ۱۰۰ تعویض فیلتر آب یخچال را به شما آموزش دهیم دقت داشته باشید که مراحل ارائه‌شده در برندهای مختلف یخچال یکسان می باشد و شما می‌توانید با مطالعه این مطالب فیلتر یخچال خود را در هر برندی که باشد تعویض نمایید.

 • برای راحتی کار می‌توانید اتصال برق یخچال را برای چند دقیقه قطع کنید
 • یا در قسمت صفحه نمایشگر یخساز را خاموش کنید
 • حال در قسمت بالای یخچال فیلتر آب قرار گرفته شده‌است
 • با تکان دادن فیلتر در حرکت‌های چرخشی می توانید فیلتر قدیمی را جدا کنید
 • اگر موفق به خارج کردن آن نشدید باید پوشش که به وسیله پیچ به یخچال ثابت شده باز کنید
 • سپس فیلتر جدید را وارد کرده و پوشش را به حالت قبل متصل کنید
 • اتصال درست فیلتر به شلنگ ها را چک کنید
 • اتصال برق را به حالت عادی در بیاورید ویا یخساز را روشن کنید
 • دکمه مربوط به فیلتر را بر روی نمایشگر را به مدت یک دقیقه نگه دارید تا متوجه ریست شدن آن شوید
 • در این نرحله می بینید که چراغ فیلتر به رنگ سبز در آمده است
 • تعویض فیلتر آب با موفقیت انجام شده ، می توانید از آبسرد کن استفاده کنید

اما اگر به هر دلیل مایل به تعویض فیلتر به دست خودتان نیستید ، می توانید با درخواست از متخصصین گروه ریپرپروفایل بخواهید تا آن را برای شما تعویض نمایند.

هزینه تعویض فیلتر و قیمت فیلتر آب یخچال فریزر و یخچال ساید بای ساید

تعویض فیلترهای آب یخچال

تعویض فیلترهای آب یخچال

هزینه ی مربوط به تعویض فیلتر آب یخچال فریزر و یخچال ساید بای ساید طبق آخرین تعرفه های اعلام شده ۵۰/۰۰۰ تا ۳۰۰/۰۰۰ هزار تومان می باشد.

امروزه با استفاده از تکنولوژی های مختلف در راستای ساخت فیلترهای آب یخچال ، انواع متنوعی برای آن ها ساخته شده است مثلا فیلترهای رایحه دار و یا انتی باکتری که در قسمت های قبل به آن ها اشاره کردیم و نیز انواع دیگری از فیلترها.

با توجه به این موضوع نوسان قیمت هم وابسته به نوع فیلتر مخصوص استفاده شده برای یخچال ها در برند های مختلف می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط
تعمیر یخچال یا جایگزینی

تعمیر یخچال یا جایگزینی؟

تعمیر یخچال یا جایگزینی؟ [caption id="attachment_1294" align="aligncenter" width="300"] تعمیر یخچال یا جایگزینی[/caption] یخچال ما صداهای عجیب تولید می‌کند چکار باید بکنیم؟ آیا به پشتیبانی تعمیرکاران یخچال فریزر نیاز دارید و نمی‌دانید که یخچال قدیمی خود را تعمیر کنید و یا این ‌که یک دستگاه جدید خریداری کرده و جایگزین آن کنید؟ این پست به شما کمک می‌کند تا در این وارد بهترین تصمیم ممکن را بگیرید. ممکن است در مواردی یخچال پروفایل شما دچار اختلالاتی...

تعمیرکار یخچال ساید بای ساید

قیمت و هزینه تعمیر یخچال در سال ۹۹

قیمت تعمیر یخچال فریزر [caption id="attachment_1094" align="aligncenter" width="300"] قیمت تعمیر یخچال[/caption] در این مقاله می‌خواهیم راجع به قیمت تعمیر یخچال فریزر و هزینه تعمیر یخچال فریزر صحبت کنیم، و نیز تمامی هزینه‌های مربوط به تعمیرات یخچال سایدبای‌ساید را بررسی کنیم و آن‌ها را برای شما شرح دهیم. بررسی ها نشان داده است که با توجه به نوسان نرخ تعمیرات یخچال بسیاری از کاربران برای تعمیر یخچال خود نیاز به یک مرجع به روز برای آگاهی از...

نمایندگی مجاز پروفایل

نمایندگی مجاز پروفایل

نمایندگی مجاز پروفایل [caption id="attachment_1092" align="aligncenter" width="300"] نمایندگی مجاز پروفایل[/caption] در بسیاری از مواقع به هنگام خرابی یخچال فریزر ، برای صاحبان یخچال پروفایل این حساسیت وجود دارد که تعمیرات یخچال خود را به دست چه کسانی می سپارند ، بنابراین انتخاب نمایندگی مجاز پروفایل مهم ترین گام برای تعمیرات یخچال به حساب می آید. پس از گذشت سال ها از زمان تولید اولین نوع یخچال ها ، امروزه با گسترش دانش ساخت و تولید...

درباره ما

شماره تلفن نمایندگی تعمیرات یخچال جنرال الکتریک
غرب تهران: ۰۲۱۶۶۵۰۹۰۲۰
شمال تهران : ۰۲۱۲۲۳۶۱۰۵۶
شماره تلفن شبانه روزی :۰۹۱۲۸۳۹۳۵۳۲

شعبه مرکزی ۰۲۱-۶۶۹۴۱۳۷۹ شعبه غرب ۰۲۱-۶۶۵۰۹۰۲۰ شعبه شمال ۰۲۱-۲۲۳۶۱۰۵۶ پاسخگویی 24 ساعته ۰۹۱۲-۸۳۹۳۵۳۲