hamburger menu
شعبه مرکزی ۰۲۱-۶۶۹۴۱۳۷۹ شعبه غرب ۰۲۱-۶۶۵۰۹۰۲۰ شعبه شمال ۰۲۱-۲۲۳۶۱۰۵۶ پاسخگویی 24 ساعته ۰۹۱۲-۸۳۹۳۵۳۲
اسلایدر ریپیر ساید

یخساز یخچال فریزر

یخساز یخچال فریزر

یخساز یخچال فریزر

یخساز یخچال فریزر

در این سری مقالات می خواهیم با بررسی هر یک از مشکلات یخچال فریزر ابهامی برای رفع مشکلات یخچال برای شما باقی نماند این مطلب درباره یخساز یخچال فریزر است ، که در آن در مورد نقص های فنی یخساز یخچال صحبت می کنیم .

بعد از تجربه یک روز گرم تابستانی و یا به هنگام تزئین سفره میهمانی ممکن است به سراغ یخساز یخچال برویم اما با یک صحنه ناخوشایند روبرو شویم ، قالب های کوچک و خورد شده یخ یا به طور کلی نبودن قالب های یخ در یخساز ، در این صورت باید مشکل ایجاد شده را حل کنیم .

در حالت طبیعی ، یخساز یخچال می بایست قالب های یخ در اندازه های متعارف و هم اندازه را تولید کرده و در مخزن یخساز ذخیره کند اما گاهی با بروز مشکلاتی در سیستم یخساز یخچال این نظم به هم ریخته و یا در موارد بدتر هیچ قالب یخی تولید نمی‌شود.

اما با کمک تعمیرکاران متخصص گروه ریپر پروفایل می‌خواهیم تا به شما کمک کنیم که مشکلات ایجادشده در یخساز یخچال فریزر خود را برطرف کنید.

اقسام متنوعی از مشکلات ممکن است برای یخساز اتفاق بیفتد که در ادامه می‌خواهیم انواع این مشکلات ایجادشده برای یخساز و راه حل های آن‌ها را ارائه دهیم پس با ما همراه باشید.

انواع خرابی یخساز یخچال فریزر

به‌طورکلی یخساز کار نمی‌کند

در وهله اول ممکن است یخساز خاموش باشد پس سعی کنید با توجه به کلیدهای قرارداده شده در برد یخچال آن را روشن کنید،

ممکن است توقف دستی و یا توقف موقت برای یخساز فعال شده باشد ، آن را کنترل و بررسی کنید و به حالت عادی بازگردانید ،

سومین دلیل این اتفاق می‌تواند قطع ورودی آب‌ به مخزن یخساز باشد ،

فیلتر آب بر سر راه آب ورودی به محفظه یخساز ممکن است به دلایل مختلف مسدود شده باشد، شما می‌توانید با بررسی فیلتر آب این مشکل را حل کنید ،

خرابی برد اصلی می‌تواند بر کارکرد منظم و درست یخساز اثر بگذارد و مانع عملکرد مناسب آن شود.

۱ خاموش بودن یخساز

یخساز یخچال فریزر

یخساز یخچال فریزر

راهنمایی‌هایی برای حل مشکلات پیش آمده، معمولاً در بسیاری از یخچال فریزر های امروزی بر روی صفحه نمایشگر کلیدهای روشن و خاموش برای یخساز قرار داده شده است که می توانند عملکرد یخساز را کنترل کنند، در بسیاری از حالات برای جلوگیری از مصرف بیش از حد برق و یا به دلایل مختلف این کلید در حالت خاموش قرار می گیرد ،پس اگر پس از مدتی می‌خواهید از یخ ساز یخچال استفاده کنید ، باید آن را در حالت روشن قرار دهید .

۲ توقف موقت یخساز

در جدیدترین مدل‌های یخچال فریزرها در قسمت یخساز یک بازوی متحرک و کنترل‌کننده طراحی شده‌است تا به هنگام پر شدن محفظه یخ در بالاترین محل یخ‌سازی قرار گیرد و ویژگی توقف موقت را فعال کند بدین ترتیب با فعال شدن این ویژگی یخساز دیگر توانایی یخ‌سازی ندارد.

اما همین ویژگی ممکن است در بسیاری از موارد با مشکل روبرو شود بدین ترتیب که ممکن است بازوی کنترل‌کننده در مواردی گیر کرده یخ کرده و یا این‌که جدا شده و افتاده باشد ، در همگی این موارد یخساز دیگر قادر به تولید قالب‌های یخ نمی‌باشد به همین ترتیب فرایند یخ‌سازی متوقف شده است .

۳ قطعی جریان آب ورودی به مخزن یخساز

اما گاهی خاموش بودن یخساز یخچال می تواند دلایل ساده‌ای داشته باشد مثلاً همین قطعی آب ورودی به محفظه یخچال که ممکن است در اثر بسته بودن شیر اصلی آب و یا انسداد لوله به وسیله خم شدن و یا گیر کردن تحت فشار در مسیر آن از لوله آب به یخچال ، بنابراین می‌توانید با بررسی این مسیر و موارد گفته شده آن را تحت کنترل داشته باشید.

۴ انسداد مسیر آب در فیلتر آب

یخساز یخچال فریزر

یخساز یخچال فریزر

فیلترهای تصفیه‌کننده آب عمر مفید و قابل مشخصی دارند که پس از کارکرد این فیلترها به صورت طبیعی، می‌بایست تعویض شود اگر تعویض فیلترها بموقع انجام نشود ممکن است مسیر آب به داخل مخزن یخساز را مسدود کنند ، بنابراین شما باید فیلتر آب را طبق زمان‌های تعریف‌شده برای آن تعویض نمایید.

چسبیده شدن یخ‌ها در محفظه یخساز و عدم خروج آن‌ها

چسبیده شدن یخ‌ها در مخزن یخساز باز ایجاد اخلال در خروج آن‌ها به هنگام استفاده از یخساز می‌باشد، بنابراین می‌خواهیم این مشکل را با ذکر جزئیات بررسی کنیم، ابتدا می‌خواهیم بدانیم که چرا این اتفاق رخ می دهد، باید بدانیم که اگر به صورت مداوم از یخساز یخچال استفاده نمی‌کنید می‌بایست آن را به وسیله کنترل کننده هایی بر روی صفحه نمایشگر خاموش کنید و تنها درصورتی‌که به آن نیاز دارید آن را روشن نگه دارید.

اگر بعد از زمان‌های طولانی از یخساز استفاده نکنیم بنابراین یخساز شروع به تولید یخ می‌کند و آن‌ها را برای بازکردن فضا به هم می‌فشرد در این صورت محفظه با پر شدن بیش از حد یخ‌ها روبه‌رو می‌شود و قالب‌های یخ به یکدیگر می‌چسبند.

اگر می‌خواهید از یخ‌ ، یخساز استفاده کنید می بایست ابتدا به مخزن یخساز دسترسی پیدا کرده و به‌صورت دستی تعدادی از این یخ‌ها را خارج نمایید و یخ‌های موجود را با تکان دادن از یکدیگر جدا کنید و یا از طرف دیگر می توانید تمامی یخ‌های ساخته شده در محفظه یخساز را خارج کرده و اجازه دهید تا یخساز دوباره آن‌ها را تولید کند .

عدم وجود دمای مناسب برای نگهداری قالب‌های یخی یخساز

اگر سیستم کنترل خودکار دمای یخچال شما به هم ریخته باشد و یا به دلایل مختلف دمای کابین یخچال فریزر شما کاهش یافته باشد با ذوب شدن قالب‌های یخ در محفظه یخساز روبرو خواهید شد بنابراین می‌بایست مشکل ایجادشده را رفع کنید.

یکی از دلایل این مشکل می‌تواند خرابی الکترو فن های درون یخچال فریزر باشد که خود می‌تواند دمای یخچال فریزر را بین ۳ تا ۵ درجه کاهش دهد بنابراین شما می‌توانید با کنترل و بررسی الکترو فن موجود در یخچال این مشکل را حل کنید ، و نیز اگر قادر به پیدا کردن مشکل مربوط به ذوب شدن یخ‌های درون یخساز نیستید می توانید با متخصص مربوطه ارتباط برقرار کنید.

قیمت های تعمیرات یخساز یخچال فریزر

وابسته به نوع خرابی قطعات یخساز هزینه های مربوط به تعمیر آن نیز متفاوت خواهد بود ، بدین تیرتیب می خواهیم ، برخی از هزینه های تعمیر یخساز را برای شما شرح دهیم :

خرابی سنسور فرمان یخساز :             ۳۵۰/۰۰۰ تا ۵۰۰/۰۰۰ هزارتومان

خرابی شانه یخساز :                           ۵۰/۰۰۰ تا ۱۵۰/۰۰۰ هزارتومان

خرابی سوییچ ها :                              ۵۰/۰۰۰ تا ۲۵۰/۰۰۰ هزارتومان

سیلندر یخچال :                                ۲۰۰/۰۰۰ تا ۴۰۰/۰۰۰ هزارتومان

چرخ دهنده های موتور یخچال :            ۳۵۰/۰۰۰ تا ۸۰۰/۰۰۰ هزارتومان

موتور کامل یخساز یخچال فریزر :       ۱/۲۰۰/۰۰۰ تا ۱/۸۰۰/۰۰۰ هزارتومان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط
تعمیر یخچال یا جایگزینی

تعمیر یخچال یا جایگزینی؟

تعمیر یخچال یا جایگزینی؟ [caption id="attachment_1294" align="aligncenter" width="300"] تعمیر یخچال یا جایگزینی[/caption] یخچال ما صداهای عجیب تولید می‌کند چکار باید بکنیم؟ آیا به پشتیبانی تعمیرکاران یخچال فریزر نیاز دارید و نمی‌دانید که یخچال قدیمی خود را تعمیر کنید و یا این ‌که یک دستگاه جدید خریداری کرده و جایگزین آن کنید؟ این پست به شما کمک می‌کند تا در این وارد بهترین تصمیم ممکن را بگیرید. ممکن است در مواردی یخچال پروفایل شما دچار اختلالاتی...

تعمیرکار یخچال ساید بای ساید

قیمت و هزینه تعمیر یخچال در سال ۹۹

قیمت تعمیر یخچال فریزر [caption id="attachment_1094" align="aligncenter" width="300"] قیمت تعمیر یخچال[/caption] در این مقاله می‌خواهیم راجع به قیمت تعمیر یخچال فریزر و هزینه تعمیر یخچال فریزر صحبت کنیم، و نیز تمامی هزینه‌های مربوط به تعمیرات یخچال سایدبای‌ساید را بررسی کنیم و آن‌ها را برای شما شرح دهیم. بررسی ها نشان داده است که با توجه به نوسان نرخ تعمیرات یخچال بسیاری از کاربران برای تعمیر یخچال خود نیاز به یک مرجع به روز برای آگاهی از...

نمایندگی مجاز پروفایل

نمایندگی مجاز پروفایل

نمایندگی مجاز پروفایل [caption id="attachment_1092" align="aligncenter" width="300"] نمایندگی مجاز پروفایل[/caption] در بسیاری از مواقع به هنگام خرابی یخچال فریزر ، برای صاحبان یخچال پروفایل این حساسیت وجود دارد که تعمیرات یخچال خود را به دست چه کسانی می سپارند ، بنابراین انتخاب نمایندگی مجاز پروفایل مهم ترین گام برای تعمیرات یخچال به حساب می آید. پس از گذشت سال ها از زمان تولید اولین نوع یخچال ها ، امروزه با گسترش دانش ساخت و تولید...

درباره ما

شماره تلفن نمایندگی تعمیرات یخچال جنرال الکتریک
غرب تهران: ۰۲۱۶۶۵۰۹۰۲۰
شمال تهران : ۰۲۱۲۲۳۶۱۰۵۶
شماره تلفن شبانه روزی :۰۹۱۲۸۳۹۳۵۳۲

شعبه مرکزی ۰۲۱-۶۶۹۴۱۳۷۹ شعبه غرب ۰۲۱-۶۶۵۰۹۰۲۰ شعبه شمال ۰۲۱-۲۲۳۶۱۰۵۶ پاسخگویی 24 ساعته ۰۹۱۲-۸۳۹۳۵۳۲