hamburger menu
شعبه مرکزی ۰۲۱-۶۶۹۴۱۳۷۹ شعبه غرب ۰۲۱-۶۶۵۰۹۰۲۰ شعبه شمال ۰۲۱-۲۲۳۶۱۰۵۶ پاسخگویی 24 ساعته ۰۹۱۲-۸۳۹۳۵۳۲
اسلایدر ریپیر ساید

تعمیر فن یخچال

تعمیر فن یخچال

اگر اطلاعاتی در این باره ندارید و می خواهید فن ها را بهتر بشناسید ، در این مطلب می خواهیم تمامی اطلاعات پیرامون تعمیر فن یخچال پروفایل و نیز هزینه تعمیر فن یخچال را مو شکافانه و با ذکر جزئیات بررسی کنیم .

آیا می دانید فن های یخچال در کجا قرار دارند؟

آیا می دانید چه تعداد از این فن ها در یخچال وجود دارد؟

کارکرد این فن ها برای یخچال چیست . چه نقشی برای آن دارند؟

 

تعمیر فن یخچال پروفایل

تعمیر فن یخچال پروفایل

به طور کلی دو نوع فن در یخچال فریزر پروفایل وجود دارد :

فن های خنک کننده کندانسور

این فن ها در اغلب یخچال های جدید وجود دارد و در کنار کندانسور تعبیه شده اند که به منظور خنک کردن کندانسور در مواقعی که دما کندانسور زیاد می شود ، شروع به فعالیت می کنند ، نحوه قرارگیری این فن ها به گونه ای است که با فعالیت آنها باد حاصل از ان مستقیما به فضای درونی کندانسور رفته و در بین اجزای درونی آن در گردش است برای مثال سیم پیچی های درون کندانسور را خنک می کند .

الکتروفن های تبخیر کننده

این فن ها به منظور گردش جریان های موجود در فضای داخلی یخچال و نیز خنک کردن سیم پیچی ها مشهور هستند.

در هر دوی این الکترو فن ها می بایست نحوه قرار گیری آنها به صورتی باشد که باد حاصل شده به جای مورد نظر اصابت کند برای مثال در الکتروفن کندانسور می بایست باد به درونی فضای کندانسور تراوش کند ، بدین ترتیب باید بر سر راه فن ها اشیائی قرار نگیرد و یا جهت فن ها تغییر نکند ، که البته ممکن است با برخورد اجسام به این فن ها و یا در اثر جابجایی های بی مورد و ناشیانه ی یخچال فریزر صدماتی به این فن ها وارد شود در این مواقع ضروری است که فن ها در صورت امکان تعمیر و یا تعویض شوند تا در ادامه مشکلات بیشتری برای یخچال رقم نزنند.

تشخیص خرابی فن یخچال

تعمیر فن یخچال پروفایل

تعمیر فن یخچال پروفایل

علایم خراب شدن فن یخچال بدین شکل است که درون یخچال به اندازه کافی خنک نیست و نیز مواد غذایی قرار داده شده به درون آن گرم شده اند البته به اندازه ی تقریبا چهار درجه و نه بیشتر اگر افزایش دما بیشتر شده باشد ممکن است به دلایل دیگری باشد .

حالا باید مراحلی که در ادامه برای شما توضیح می دهیم را انجام دهید :

اتصال برق به یخچال را قطع کنید و از این بابت مطمئن شوید

فن یخچال را به برق ۲۲۰ ولت وصل کرده و از سلامت فن مطمئن شوید ،اگر فن سالم بود ،پس مشکل از جریان برق ورودی به یخچال می باشد ، و یا اینکه اگر فن کار نکرد باید آن را تعویض کنید.

تعمیر فن مرحله به مرحله

  • اتصال برق را قطع کنید
  • اندکی صبر کنید تا یخ ها و برفک های موجود در اطراف فن یخچال ذوب شوند
  • مواد غذایی را خارج کرده و قفسه ها را کنار بگذارید
  • روکش پوشاننده را باز کرده و جدا کنید
  • موتور فن در پشت روکش قرار دارد ، سپس
  • خار های اتصال دهنده به فن را یکی یکی و به دقت جدا کنید تا اتصال فن ازاد شده و رها شود
  • سیم های اتصال به فن که برق را به درون ان وارد می کنند را در محل رابط جدا کنید
  • سپس فن جدید را به همین ترتیب تعبیه کنید و مراحل گفته شده به ترتیب انجام دهید .
  • سپس یخچال را به جریان برق متصل کنید بدین ترتیب با باز کردن درب یخچال متوجه کار کردن فن خواهید شد.

اما اگر زمان کافی و یا تخصصی در این زمینه ندارید و یا به دلایل مختلف نمی خواهید این کار به وسیله خودتان انجام شود می توانید با تماس گرفتن با کارشناسان مجموعه ریپرپروفایل و شرح جزئیات یخچال از خدمات مجموعه برخوردار شوید ، بدین ترتیب می توانید با ثبت درخواست از یخچال فریزر مجموعه بخواهید تا مشکل شما را در اسرع وقت حل کنند.

فن داخلی

تعمیر فن یخچال پروفایل

تعمیر فن یخچال پروفایل

فن های خنک کننده وظیفه ایجاد جریان درونی را بر عهده دارند ، بدین صورت که هوای سرد قرار گرفته در قسمت های پایینی یخچال را با هوای گرم بالای یخچال جابجا کرده و تعادل دمایی برقرار می کند و از طرف دیگر با گردش هوا و جابجا کردن هوای گرم این امکان برای لوله های حاوی گاز یخچال فراهم می شود تا تبادل بهتری صورت بگیرد.

بررسی صداهای تولید شده ناهنجار به وسیله فن ها

گاها ممکن است در اثر دلایل مختلفی که در ادامه به آنها می پردازیم فن های یخچال دچار مشکلاتی شوند که این مشکلات تولید صداهایی عجیب و غریب و آزاردهنده ای هستند ، برای کنترل و بررسی این صداها توضیحاتی در صفحه چگونه خودمان مشکلات یخچال را حل کنیم ارائه شده است اما بار دیگر می‌خواهیم این موضوع را در قالب خرابی الکترو فن های یخچال بررسی کنیم .

فن ها ممکن است دراثر ورود گرد و خاک و غبار به درون پره‌ها و نیز مدارهای خود در محل سیم‌پیچی‌ها خراب شوند و یا در صورت کارکرد صداهایی از خود تولید کنند از طرف دیگر ممکن است پره‌ها و تیغه‌های درونی فن با مشکلاتی مواجه شوند مثلاً با برخورد اشیاء تیز و یا اجسامی به این پره‌ها ، سبب خم شدن تیغه درونی فن ها شود که در این صورت با برخورد پره‌ها به بدنه الکترو فن صداهایی تولید می شود ، به همین سبب است که توصیه می شود یخچال‌ها را با فاصله ۲۰ سانتی‌متری از کنار دیوار قرار دهیم و نیز در اطراف یخچال بخصوص در فضای پشتی که موتور آن قرار گرفته شده است اجسامی را قرار ندهیم .

حال که با این مشکل مواجه شده‌ایم می‌توانیم مراحل زیر را برای برطرف کردن آن پیگیری کنیم.

ابتدا اتصال برق را قطع کنید ، و تمامی مواد غذایی و قفسه‌ها و هرآنچه که بر سر راه بازکردن کشوهای جلویی الکترو فن قرار دارد را بردارید سپس پوشش جلوی الکترو فن را با بازکردن پیچ و خارهای اطراف آن جدا کنید ، در این مرحله شما فن یخچال را می‌توانید مستقیماً ببینید سپس با قطع کردن اتصالات برق و الکترو فن و نیز جدا کردن پیچ‌های مربوط به ثابت نگه داشتن الکترو فن بر بدنه یخچال می توانید الکترو فن قدیمی و خراب شده را جدا کرده و در صورت نیاز آن را تعویض کنید .

دقت داشته باشید که انجام تمام مراحل گفته شده برای شما کاربران عزیز ممکن است کمی زمان‌بر و سختتر از حد تصور باشند ، بدین منظور شما می‌توانید با ثبت درخواست برای تعمیر یخچال فریزر خود از تعمیرکاران گروه ریپر پروفایل بخواهید تا مشکل ایجادشده را در کوتاه‌ترین زمان و با به صرفه ترین قیمت های مربوط به تعمیر یخچال انجام دهند .

هزینه های مربوط به تعمیر و تعویض فن یخچال پروفایل

برای پیش بینی هزینه های مربوط به تعمیر فن های یخچال ابتدا می بایست مشکل بروز داده شده برای فن ها بررسی شود بدین ترتیب که اگر تنها پره های فن ها دچار مشکل شده باشند شما می توانید با تهیه پره های مربوطه مشکل را برطرف کرده و از صرف هزینه های اضافی یعنی تعویض کل فن به جای پره ها جلوگیری کنید، و یا اینکه گاهی سیم پیچی های داخلی فن می سوزد و دیگر فن کار نمی کند باز می توانید با تعویض سیم پیچی و تعمیر آن به جای تعویض آن اقدام کنید و خرابی را برطرف کنید .

برخی دیگر از هزینه ها مربوط به تعویض الکترو فن ها می باشد که بستگی به نوع آن ها خواهد داشت ، همانطور که در ابتدای مطلب اشاره کردیم الکتروفن های یخچال دو دسته اند ، که هر کدام قیمت هایی متفاوت با نوع دیگر خواهد داشت ، پس در ابتدا باید سعی کنید تا تشخیص دهید که کدام یک از فن های یخچال شما خراب شده است .

قیمت فن یخچال

هزینه تعمیر فن های یخچال وابسته به نوع خرابی از ۷۰/۰۰۰ تا ۱۰۰/۰۰۰ هزارتومان خواهد بود ، اما اگر فن یخچال شما قابلیت تعمیر نداشت و مجبور به تعویض آن شدید می بایست قیمت های به روز شده انواع فن را پیگیری نمایید و یا از از تعمیرکاران یخچال فریزر کمک بخواهید.

قیمت فن یخچال از جمله مواردی است که تعمیرکاران یخچال فریزر و نمایندگی های تعمیر یخچال فریزر از آن مطلع هستند و اگر فن یخچال دچار مشکل شده میتوان قیمت فن یخچال را آها پیگیر شوید.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط
تعمیر یخچال یا جایگزینی

تعمیر یخچال یا جایگزینی؟

تعمیر یخچال یا جایگزینی؟ [caption id="attachment_1294" align="aligncenter" width="300"] تعمیر یخچال یا جایگزینی[/caption] یخچال ما صداهای عجیب تولید می‌کند چکار باید بکنیم؟ آیا به پشتیبانی تعمیرکاران یخچال فریزر نیاز دارید و نمی‌دانید که یخچال قدیمی خود را تعمیر کنید و یا این ‌که یک دستگاه جدید خریداری کرده و جایگزین آن کنید؟ این پست به شما کمک می‌کند تا در این وارد بهترین تصمیم ممکن را بگیرید. ممکن است در مواردی یخچال پروفایل شما دچار اختلالاتی...

تعمیرکار یخچال ساید بای ساید

قیمت و هزینه تعمیر یخچال در سال ۹۹

قیمت تعمیر یخچال فریزر [caption id="attachment_1094" align="aligncenter" width="300"] قیمت تعمیر یخچال[/caption] در این مقاله می‌خواهیم راجع به قیمت تعمیر یخچال فریزر و هزینه تعمیر یخچال فریزر صحبت کنیم، و نیز تمامی هزینه‌های مربوط به تعمیرات یخچال سایدبای‌ساید را بررسی کنیم و آن‌ها را برای شما شرح دهیم. بررسی ها نشان داده است که با توجه به نوسان نرخ تعمیرات یخچال بسیاری از کاربران برای تعمیر یخچال خود نیاز به یک مرجع به روز برای آگاهی از...

نمایندگی مجاز پروفایل

نمایندگی مجاز پروفایل

نمایندگی مجاز پروفایل [caption id="attachment_1092" align="aligncenter" width="300"] نمایندگی مجاز پروفایل[/caption] در بسیاری از مواقع به هنگام خرابی یخچال فریزر ، برای صاحبان یخچال پروفایل این حساسیت وجود دارد که تعمیرات یخچال خود را به دست چه کسانی می سپارند ، بنابراین انتخاب نمایندگی مجاز پروفایل مهم ترین گام برای تعمیرات یخچال به حساب می آید. پس از گذشت سال ها از زمان تولید اولین نوع یخچال ها ، امروزه با گسترش دانش ساخت و تولید...

درباره ما

شماره تلفن نمایندگی تعمیرات یخچال جنرال الکتریک
غرب تهران: ۰۲۱۶۶۵۰۹۰۲۰
شمال تهران : ۰۲۱۲۲۳۶۱۰۵۶
شماره تلفن شبانه روزی :۰۹۱۲۸۳۹۳۵۳۲

شعبه مرکزی ۰۲۱-۶۶۹۴۱۳۷۹ شعبه غرب ۰۲۱-۶۶۵۰۹۰۲۰ شعبه شمال ۰۲۱-۲۲۳۶۱۰۵۶ پاسخگویی 24 ساعته ۰۹۱۲-۸۳۹۳۵۳۲