hamburger menu
شعبه مرکزی ۰۲۱-۶۶۹۴۱۳۷۹ شعبه غرب ۰۲۱-۶۶۵۰۹۰۲۰ شعبه شمال ۰۲۱-۲۲۳۶۱۰۵۶ پاسخگویی 24 ساعته ۰۹۱۲-۸۳۹۳۵۳۲
اسلایدر ریپیر ساید

تعمیر برد یخچال

تعمیر برد الکترونیکی یخچال فریزر

برد یخچال فریزر

تعمیر برد یخچال

در این مقاله می خواهیم تا در مورد تعمیر برد یخچال با شما عزیزان صحبت کنیم .

امروزه با پیشرفت فناوری و دانش الکترونیک در حوزه ساخت و طراحی لوازم خانگی ، طراحان علاوه بر افزایش کارایی ، زیباسازی و بهبود کیفیت ظاهری در جهت هوشمندسازی این وسایل نیز گام برداشته‌اند، به طوری که در بسیاری از لوازم‌های خانگی بردهای الکترونیکی قرار داده‌اند تا لوازم خانگی کنترل خودکار بیشتری داشته باشند ، از مزایای این طراحی ، اطلاع از خرابی ها و بهبود هایی است که توسط خود یخچال به شما انجام می شود و به شما اعلام می گردد برای مثال زمانیکه مشکلاتی پیرامون ارور های اچ ار اس برای یخچال فریزر شما رخ می دهد ، این کدها توسط برد اصلی ساخته و بر روی نمایشگر اصلی یخچال نشان داده می شوند ، بدین ترتیب شما از نوع مشکل پیش آمده باخبر می شوید ، اما ممکن است مشکلاتی برای آن رخ دهد که در این حالت شما نیاز به تعمیر برد یخچال خواهید داشت.

از طرف دیگر برد پاور یا برد اصلی یخچال فریزر مغز متفکر یخچال است که همه دستور ها از آنجا صادر می شوند ، در واقع هر عملی که در یخچال رخ می دهد به واسطه دستوریست که از برد آمده است ، برد یخچال توسط کد های پیش فرضی که برای آن تعیین شده مدیریت می شود ، و نیز خود چندین الگوریتم پیش فرض دیگر دارد که مربوط به اعمال در نظر گرفته شده برای مدیریت یخچال هستند.

اما برای پرکارترین و سختکوش ترین قطعه یخچال همواره ممکن است نقص های فنی رخ دهد ، که البته طبیعی است ، چون گاهی ممکن است با رعایت نکردن اصول نگهداری درست از یخچال فریزر ، فشاری بیش از حد توان یخچال به آن وارد شود ، از طرف دیگر بهتر است بدانید یخچال فریزرها از جمله لوازم خانگی هستند که بین قطعات تشکیل دهنده موتور آن ارتباط رفتاری ویژه ای وجود دارد به این معنا که اگر مشکلی برای یکی از قطعات یخچال ایجاد شود سایر قطعات نیز تحت تاثیر خرابی آن قرار می گیرند ، بنابراین با وجود مشکلات فنی در هر قطعه دیگر یخچال ، برد یخچال نیز تحت فشار قرارگرفته و با ارور های متعدد مواجه می شود و تکرار این عمل سبب خرابی برد اصلی می شود ، اما خوشبختانه در بسیاری از مواقع امکان تعمیر برد خراب شده وجود دارد پس می توانید به جای تعویض آن که هزینه های بیشتری دارد ، آن را تعمیر کنید.

برد یخچال فریزر

برد یخچال فریزر

پس دقت داشته باشید که به هنگام وقوع هر نوع کدهای خطای برای برد اصلی به سرعت مشکل آن را حل کنید و یا با تعمیرکاران متخصص یخچال فریزر در نمایندگی تعمیر یخچال پروفایل تماس بگیرید تا مشکل ایجاد شده را حل کنند ، چراکه در غیر اینصورت مشکلات احتمالی بدتری برای یخچال فریزر شما رخ می دهد و قطعات دیگر نیز خراب می شوند.

در گذشته که برد الکترونیکی وجود نداشت از ترموستات و قطعات مکانیکی استفاده می‌شد تا اعمال و ارتباطات بین قطعات یخچال برقرار شود ، که این خود نیازمند کنترل دستی و صرف وقت برای کنترل دما و اعمال دیگر یخچال می‌شد اما در ادامه با ورود برد های الکترونیکی که جایگزین بهتری برای سیستم های قبلی بودند ، یخچال ها هوشمندتر و خودکارتر شدند.

هرچقدر که در حوزه ساخت لوازم خانگی رو به جلو می رویم بیشتر از پیش با ورود تکنولوژی‌های جدید آشنا می شویم و به همین اندازه با ظرافت‌ها و حساسیت‌های بیشتری برای ساخت قطعات روبرو می شویم بنابراین به همین میزان دقت مورد نیاز برای تعمیر این وسایل نیز بیشتر می شود ، پس باید توجه داشته باشید که مقوله تعمیر برای این وسایل دچار تغییر و تحول شده است او در تضاد با گذشته نیازمند دانش تخصصی یافته بیشتری می باشد ، هر چه قدر فرآیند تعمیر لوازم خانگی پیچیده‌تر باشد هزینه‌های مربوط به آن نیز زیادتر می شوند .

در درون مدار برد اصلی یخچال فریزر سنسورهایی وجود دارند که شاهد مثال خوبی برای حساسیت و ظرافت به‌کاررفته در ساخت این قطعه می باشند ، هر گونه فشار بیش از حد و یا اعمال گرما و سرمای خارج از محدوده وی یخچال فریزر باعث سوختن این سنسورها می شود که به‌طورکلی برد اصلی را از کار می‌اندازد و در ادامه به دنبال آن کارکرد طبیعی یخچال فریزر از بین می‌رود در این حالت ممکن است که یخچال تحت هیچ شرایطی کار نکند و و عمل خنک کنندگی را متوقف کند .

انواع سنسورهای به‌کاررفته در یخچال فریزر

برد یخچال فریزر

برد یخچال فریزر

۱.سنسور های ntc

این سنسورها وظیفه ایجاد خنک کنندگی و انتقال جریان‌های سرد به فضای یخچال را دارند ، بنابراین برد اصلی یخچال با وجود این سنسورها می تواند فرایند خنک کنندگی را اعمال کند.

۲. سنسور های ptc

این دسته از سنسورها بیشتر برای نمایش دادن وضعیت دمایی یخچال به کار می‌روند، برای مثال این سنسورها می توانند افزایش دما را به صورت ناگهانی و یا تحت شرایطی دیگر بر روی نمایشگر یخچال نمایش دهند .

بطور کلی هر دوی این سنسورها تحت چارچوب تعیین‌شده‌ای به کار گرفته می شوند ، درواقع الگوریتم مشخص شده‌ای برای آن‌ها در نظر گرفته شده که می توانند کار کنند .

شاخصه‌های سنسورهای ntc

۱. این نوع سنسورها از بقیه سنسورها بسیار حساس دارند

۲. به هنگام خرابی براحتی تعویض می‌شوند

۳. بسیار کوچک هستند و دسترسی به آن‌ها آسان است

۴. آلیاژ به‌کاررفته در آن‌ها باعث استحکام بیشتر آن‌ها شده است

۵. بسیار به صرفه‌تر از نمونه‌های مشابه خود در بازار است

بروز مشکل در سنسور اول می‌تواند در روند عملکرد طبیعی یخچال مشکلات ایجاد کند، اما وجود هرگونه مشکل در سنسور دوم مشکلات زیادی را ایجاد نمی‌کند چرا که سنسور دوم وظیفه نشان دادن تغییرات را دارد و عملاً در عملکرد طبیعی نقش مؤثری ندارد ، و نبود آن نیز زیاد مهم نیست .

۱.نکات مربوط به تعویض برد الکترونیکی یخچال فریزر در برابر تعمیر برد یخچال

اگر احیاناً نیاز به تعویض برد الکترونیکی یخچال فریزر داشتید با استفاده از دفترچه راهنما قرار داده شده و همراه یخچال ، برد توصیه شده یخچال را تهیه کنید چراکه بردهای موجود در بازار برای هر برند یخچال فریز متفاوت است .

۲.به هنگام تعمیر و یا تعویض برد اصلی دقت داشته باشید که به سنسورهای روشن خاموش شدن کمپرسور یا موتور یخچال آسیبی وارد نشود ، چون‌که در این حالت یخچال تحت هیچ شرایطی روشن نمی‌شود .

۳. به هنگام باز کردن رویه برد اصلی مراحل پیش رو را به خاطر بسپارید تا پس از اتمام کار و باز گرداندن برد به درون یخچال دچار مشکل نشوید .

به یاد داشته باشید که هیچ گاه تعمیر برد یخچال خود را به دست افراد نابلد و نیز مراکز تعمیر یخچال نامعتبر نسپارید ، متخصصین گروه ریپر پروفایل با بیش از ۲۰ سال سابقه در زمینه تعمیر انواع یخچال ها تجربه کافی برای حل مشکلات برد یخچال را دارا می باشد بنابراین شما با اطمینان خاطر می توانید مشکلات عدیده برد یخچال فریزر خود را به دست تعمیرکاران قابل‌اعتماد گروه ریپر پروفایل بسپارید .

نمونه‌هایی از مشکلات برد یخچال فریزر

برد یخچال

برد یخچال

۱. یخچال ارور هایی با کدهای ناشناخته می دهد

۲. یخچال اصلاً کار نمی‌کند

۳. پس از تعمیر و تعویض قطعات دیگر یخچال، برد اصلی یخچال آن‌ها را شناسایی نمی‌کند

۴. یخچال به‌صورت پی‌درپی و مکرر خاموش و روشن می شود

۵. صفحه نمایشگر یخچال چشمک های غیرعادی می‌زند و یا خاموش و روشن می‌شود

در یخچال‌هایی که صفحه نمایشگر آن‌ها دیجیتالی است موارد خرابی برد یخچال را بدین شکل نشان می دهد ، ظاهر شدن کلمه display بر روی صفحه نمایشگر یخچال ، نشانه‌ای برای خرابی برد است .

اما در برندهای مختلف ظاهر شدن علامت خرابی برد یخچال به شکل های متنوعی می باشد برای مثال ، در یخچال جنرال الکتریک نقص فنی در برد را با ارور های اچ آر اس نمایش می دهد .

در یخچال سامسونگ f1 c یا f10 g علامت‌های انتخاب‌شده برای نشان دادن خرابی در برد هستند .

در یخچال ال جی er fr کدهای مشخص شده مربوط به همین موضوع می باشد .

ارتباط الکترو فن ها و برد اصلی یخچال

برد یخچال

برد یخچال

از معمول‌ ترین دلایل خرابی برد یخچال فریزرها کارکرد نامناسب الکترو فن ها می باشد ، بدین ترتیب که اگر الکترو فن ها دچار نقص فنی و یا خراب می شوند تأثیرهای منفی بر روی برد اصلی می‌گذارند و به مرور زمان موجب خرابی برد نیز می شوند، پس بهتر است در دوره‌های مشخص شده به بررسی الکترو فن ها بپردازیم و در صورت مشاهده مشکلات آن‌ها تصمیم به تعویض آن‌ها بگیریم.

اگر برد یخچال همچنان کار کند ولی دمای درونی یخچال افزایش یافته باشد و به پیشنهاد تعمیرکار یخچال فریزر الکترو فن های یخچال را تعویض نمایید اما دلیل اصلی خرابی فن‌ها برد یخچال باشد پس برد یخچال می تواند الکترو فن جدید را نیز خراب کند.

در چنین مواردی باید نسبت به تعمیر برد اصلی و یا تعویض هردو قطعه اقدام نماییم تا اطمینان حاصل کنیم که مشکل پیش رو را به‌صورت کامل حل کردیم.

یخ زدایی پی‌درپی و پشت سرهم بدون توقف می‌تواند از دلایل خرابی برد یخچال باشد.

اگر مورد یخچال خراب باشد ممکن است در ایجاد دستورهایی برای کارکرد یخچال اشتباه کند برای مثال ممکن است یکی از اعمال یخچال را به صورت اشتباه و نابجا تکرار کند مثلاً همین یخ زدایی یخچال بنابراین اگر با چنین اتفاقی روبرو شدید می توانید احتمال خرابی در برد اصلی یخچال را بدهید.

تعمیر برد یخچال بهتر است یا  تعویض آن ؟

برد یخچال

برد یخچال

اما پس از این‌که به مشکل خرابی برد اصلی یخچال آگاهی پیدا کردید ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید که برد را تعمیر کنیم و یا این‌که تعویض کنیم ، در این مسئله ۲ چیز قابل توجه است اول این‌ که آیا کدام یک از روش‌ها به صرفه‌تر است و دوم این‌ که کدام می تواند برای عملکرد یخچال مناسب تر باشد.

همان‌طور که می‌دانید تعمیر برد اصلی یخچال به صرفه‌تر از تعویض آن می باشد ، اما بااین‌ حال ممکن است فرآیند تعمیر کمی به طول بیانجامد ولی تعویض برد ، زمان کمتری نیاز دارد اما هزینه‌های بیشتری در پی دارد بنابراین تصمیم با شماست .

از دیگر نمونه مشکل‌های برد اصلی یخچال

۱. نمایشگر برد یخچال پس از ایجاد صداهایی روشن و خاموش می شود

در این مورد اگر کیت‌های الکترونیکی به‌کاررفته در صفحه‌های نمایشگر یخچال خراب باشند خاموش و روشن شدن نمایشگر برد را در پی دارد .

۲. کارکرد غیرطبیعی و نامناسب یخچال در فرایند خنک کنندگی، به این صورت که یخچال گاهی خنک می‌کند و گاهی این کار را انجام نمی‌دهد و یا این‌که اعداد نمایانگر دمای درون یخچال با دمای آن مغایرت دارند.

این‌چنین موارد نشان‌دهنده خرابی برد یخچال می‌باشند که باید به سرعت در جهت حل مشکل آن‌ها اقدام نمود ، البته گاهی نیز می تواند علت این مشکل خرابی سیستم دیفراست باشد .

و اما معرفی انواع بردهای مربوط به برندهای مختلف یخچال و نیز پورت های موجود در بازار

۱. بردهای ۱۳ فوتی

۲. بردهای ۱۵ فوتی

۳. بردهای ۲ سنسوره مربوط به یخچال‌های هیمالیا

۴.بردهای تک سنسوری مخصوص یخچال های امرسان

۵.بردهای تک سنسوره با ترانس ۱۳ فوتی

۶.برد ۲۲فوتی شامل فن های ac

گوناگونی برد های موجود در بازار خود نشان دهنده اهمییت به کارگیری تعمیرکار برای تعویض برد یخچال است که تعمیرکاران با صلاحیت می توانند با مطالعه دفترچه راهنمای یخچال برد مخصوص به آن را تعویض کنند.

هزینه های مربوط به تعمیر برد الکتریکی یخچال فریزر :

البته با توجه به نیاز برد اصلی به نیاز برد اصلی به قطعات مختلف و نیز نوع تعمیر ، هزینه های مربوط به آن نیز تغییر می کند ، اما چارچوب قیمت های مشخص شده برای انواع تعمیر برد یخچال بین ۴۰۰/۰۰۰ هزار تومان تا ۸۰۰/۰۰۰ برای برند های جنرال الکتریک ، مابه ، وایت هاوس و پروفایل می باشد .

قیمت برد های اینورتر

برد های مارک اینورتر معمولا کیفیت بالاتر و نیز کارایی و عملکرد بهتری دارند به همین خاطر قیمت های مربوط به آنها نیز بیشتر خواهد بود.

قیمت برد های اینوتر برای برند های جنرال الکتریک ، مابه ، وایت هاوس و پروفایل از ۷۰۰/۰۰۰ هزارتومان تا ۲/۸۰۰/۰۰۰ هزارتومان می باشد.

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط
تعمیر یخچال یا جایگزینی

تعمیر یخچال یا جایگزینی؟

تعمیر یخچال یا جایگزینی؟ [caption id="attachment_1294" align="aligncenter" width="300"] تعمیر یخچال یا جایگزینی[/caption] یخچال ما صداهای عجیب تولید می‌کند چکار باید بکنیم؟ آیا به پشتیبانی تعمیرکاران یخچال فریزر نیاز دارید و نمی‌دانید که یخچال قدیمی خود را تعمیر کنید و یا این ‌که یک دستگاه جدید خریداری کرده و جایگزین آن کنید؟ این پست به شما کمک می‌کند تا در این وارد بهترین تصمیم ممکن را بگیرید. ممکن است در مواردی یخچال پروفایل شما دچار اختلالاتی...

تعمیرکار یخچال ساید بای ساید

قیمت و هزینه تعمیر یخچال در سال ۹۹

قیمت تعمیر یخچال فریزر [caption id="attachment_1094" align="aligncenter" width="300"] قیمت تعمیر یخچال[/caption] در این مقاله می‌خواهیم راجع به قیمت تعمیر یخچال فریزر و هزینه تعمیر یخچال فریزر صحبت کنیم، و نیز تمامی هزینه‌های مربوط به تعمیرات یخچال سایدبای‌ساید را بررسی کنیم و آن‌ها را برای شما شرح دهیم. بررسی ها نشان داده است که با توجه به نوسان نرخ تعمیرات یخچال بسیاری از کاربران برای تعمیر یخچال خود نیاز به یک مرجع به روز برای آگاهی از...

نمایندگی مجاز پروفایل

نمایندگی مجاز پروفایل

نمایندگی مجاز پروفایل [caption id="attachment_1092" align="aligncenter" width="300"] نمایندگی مجاز پروفایل[/caption] در بسیاری از مواقع به هنگام خرابی یخچال فریزر ، برای صاحبان یخچال پروفایل این حساسیت وجود دارد که تعمیرات یخچال خود را به دست چه کسانی می سپارند ، بنابراین انتخاب نمایندگی مجاز پروفایل مهم ترین گام برای تعمیرات یخچال به حساب می آید. پس از گذشت سال ها از زمان تولید اولین نوع یخچال ها ، امروزه با گسترش دانش ساخت و تولید...

درباره ما

شماره تلفن نمایندگی تعمیرات یخچال جنرال الکتریک
غرب تهران: ۰۲۱۶۶۵۰۹۰۲۰
شمال تهران : ۰۲۱۲۲۳۶۱۰۵۶
شماره تلفن شبانه روزی :۰۹۱۲۸۳۹۳۵۳۲

شعبه مرکزی ۰۲۱-۶۶۹۴۱۳۷۹ شعبه غرب ۰۲۱-۶۶۵۰۹۰۲۰ شعبه شمال ۰۲۱-۲۲۳۶۱۰۵۶ پاسخگویی 24 ساعته ۰۹۱۲-۸۳۹۳۵۳۲