hamburger menu
شعبه مرکزی ۰۲۱-۶۶۹۴۱۳۷۹ شعبه غرب ۰۲۱-۶۶۵۰۹۰۲۰ شعبه شمال ۰۲۱-۲۲۳۶۱۰۵۶ پاسخگویی 24 ساعته ۰۹۱۲-۸۳۹۳۵۳۲
اسلایدر ریپیر ساید

تعمیر آبسردکن یخچال

نگهداری یخچال

تعمیر آبسردکن یخچال

تعمیر آبسردکن یخچال

تعمیر آبسردکن یخچال

از مدت ها قبل طراحان یخچال فریزر یکی از بهترین ویژگی های یخچال ها را رو نمایی کردند ، اضافه کردن مخزن آبسرد کن به یخچال ، ازآن پس دیگر نیاز به گذاشتن ظرف های شیشه ای برای خنک کردن آب نبود و یا از طرفی با وجود مخزن آبسردکن نیاز به پر کردن ظرف ها از آب نبود ، این ویژگی بسیار عالی بود که به یخچال ها اضافه شده بود ، با این حال دسترسی به آب خنک در هر زمانی توسط یخچال فریزر مورد توجه کاربران قرار گرفته است ، حتی امروزه به صورت یک عادت در ذهن خانواده ها و افراد ثبت شده است.

بدین ترتیب مردم می توانستند بعد از یک روز گرم ، بدون صرف زمان برای درست کردن آب یخ به سمت ابسردکن یخچال رفته و از آن آب خنک بنوشند.

اما حالا فرض کنید که به آب خنک نیاز دارید و به سراغ آب سردکن یخچال می روید و با خرابی آن روبرو می شوید ، چه کار می کنید ؟

در ادامه توضیحاتی کاربردی برای شما قرار داده ایم تا با مطالعه آن ها متوجه نوع خرابی آبسردکن یخچال خود شوید ، و سپس روش های رفع آنها را به کار ببندید.

تاریخچه تکامل آبسردکن

در ابتدا میخواهیم سیری تکامل ابسردکن یخچال ها و نیز بخشی از تاریخچه طراحی آنها را برای شما باز کنیم ، جالب است بدانید از ابتدای ورود این مخزن به یخچال ها مشکلاتی وجود داشت از قبیل محدود کردن قسمتی از فضای یخچال ، زمانی که محفظه ی ابسردکن به در یخچال جایگذاری و تعبیه میشد به ناچار بخشی ازفضای قفسه ها را در بر می گرفت که این به نوبه خود مشکل به حساب می آمد ، که نمونه های از مدل یخچال ها را در تصویر می بینید :

تعمیر آبسردکن یخچال

تعمیر آبسردکن یخچال

اما با گذشت زمان و نیز طراحی جدید یخچال برای مخزن های آبسرد فضایی در بدنه یخچال به وجود آمد که مشکلات قبلی را در خود حل کرده بود مانند یخچل فریزرهای امروزی.

تعمیر آبسردکن یخچال

تعمیر آبسردکن یخچال

از دیگر مشکلات آبسرد کن یخچال ها در ابتدا این بود که می بایست مرتب پس از اتمام آب درون آبسردکن آن را پر کرده و در یخچال گذاشت ، که باعث نشت آب به درون یخچال می شد. اما بعدا لوله های انتقال اب به مخزن ابسردکن طراحی شد که حتی پس از کنترل آب توسط فیلترهای تصفیه کننده آب به راحتی و بدون هیچ زحمتی به آن وارد می شد.

اما با این وجود گاهی اوقات خرابی هایی در این بخش از یخچال یعنی ابسردکن ایجاد می شود ، که سبب آزردگی خاطر ما می شود چرا که ممکن است گاهی اوقات از شدت تشنگی به سمت ابسردکن یخچال فریزر می رویم اما با خرابی آن روبرو شویم.

اما این خرابی ها کدامند و علت آن ها چه می تواند باشد ؟

در ابتدا باید تعریف دقیقی از نوع مشکل داشته باشیم بدین ترتیب که بخواهیم اولین برای حل مشکل آبسردکن را برداریم ، بدین ترتیب سوالاتی از خودمان می پرسیم.

 • آیا آبسرد کن به اندازه کافی خنک نمی کند ؟
 • آب با فشار کم از آبسرد کن خارج می شود؟
 • پدال آبسرد کن خراب شده است ؟
 • مخزن آبسردکن شکسته است؟

حال با بررسی این سوالات می خواهیم مشکل آبسردکن را حل کنیم :

اب درون محفظه آبسردکن به اندازه کافی خنک نیست

دلایل زیادی می تواند بر این مشکل حاکم باشد که موارد اصلی آن را بررسی می کنیم.

 • خرابی برد یخچال
 • خرابی الکتروفن های یخچال
 • خرابی ترموستات یخچال
 • خرابی برد کنترلی آبسرد کن

هر یک از موارد بالا می تواند در دمای آب تاثیر داشته باشد بدین ترتیب که :

برد اصلی یخچال فریزر تمامی دستورات و اعمال یخچال را صادر می کند حال تصور کنید ارتباط بین برد و آبسرد کن یخچال به هر دلیلی قطع شود و از سوی برد یخچال اجازه خنک کنندگی صادر نشود ، بنابراین می توانید با کنترل مدارهای موجود در برد و پیدا کردن ارتباط آن مشکل آبسرد کن را حل کنید ، البته انجام چنین کاری نیاز به تخصص دارد و ممکن است شما به تنهایی قادر به انجام آن نباشید ، در این حالت می توانید با برقراری تماس با تعمیرکار یخچال فریزر ، از نمایندگی تعمیر یخچال پروفایل از متخصصین این حرفه بخواهید تا مشکل ایجاد شده در یخچال شما را به سرعت و با کمترین هزینه رفع کنند.

وضعیت فن یخچال

دومین دلیل دمای نامناسب آب در آبسردکن می تواند ایراد در فن های یخچال باشد ، همانطور که می دانید فن های یخچال تاثیر غیر مستقیمی بر کاهش دمای درونی یخچال دارند ، این فن ها می توانند دما را از ۳ تا ۵ درجه کاهش دهند با به جریان در آوردن هوای درون یخچال ، اما این فن ها ممکن است به دلیل نوسان برق ورودی به یخچال ، گرد و غبار گرفتن ، اصابت اشیا به بدنه آن و یا قفل شدن پره های فن توسط ذرات خارجی ، از کار بیفتد و یا سوخته باشد ، در این حالت در فضای درونی افزایش دما خواهیم داشت که علاوه بر مشکلاتی که برای دیگر قسمت های یخچال خواهد داشت ، تاثیر بدی بر خنک بودن آب در آبسردکن نیز دارد.

تاثیر ترموستات یخچال در خنک کردن آب در آبسردکن

ترموستات تنظیم کننده دما در یخچال می باشد ، که به منظور تنظیم خودکار دما در یخچال طراحی شده است ، با بروز خطا هایی در این ترموستات ها روند تنظیم دما مختل شده و دما در یخچال به هم می ریزد و یکی از نشانه های این امر گرم شدن آبسردکن است ، شما باید در صورت امکان تصمیم تعمیر و یا تعویض آن بگیرید.

برد کنترلی در آبسردکن وظیفه انتقال دستور تنظیم برای آبسردکن و نیز یخساز یخچال فریزر را دارد ، اگر این بخش نیز دچار مشکل فرآیند خنک شدن آب در آبسردکن با مشکل روبرو خواهد شد.

آب در آبسردکن و یخساز وجود ندارد

گاهی ممکن است خرابی در بخش های گفته شده صرفا به دلیل نقص در قطعات و سیستم های موجود در یخچال نباشد اما به دلیل قطعی در سیستم آبرسانی و انتقال آب به یخچال باشد .

مثلا ممکن است در مسیر انتقال آب از لوله ها به یخچال فریزر و یا یخچال ساید تاشدگی در لوله های آب رخ داده باشد ، یا شیرفلکه آب از ابتدا بسته شده باشد ، پس سعی کنید در مواجه شدن با این اتفاقات ابتدا این موارد را بررسی کنید ، که البته در بسیاری از موارد نیز همین دلایل سبب به اصطلاح خرابی آبسردکن می شوند ، پش برای این منظور مواردی که در زیر به آنها اشاره می کنیم را بررسی کنید :

 • تاشدگی لوله حاوی آب
 • یخ زدگی قسمتی از لوله انتقال دهنده آب
 • خارج شدن لوله آب در سرشیر آب
 • بسته بودن شیر آب
 • کم فشار بودن آب
 • فرسودگی فیلتر آب
 • خرابی برد کنترلی

فرسودگی فیلترهای آب یخچال

یکی دیگر از دلایل وجود نداشتن آب در آبسردکن فرسودگی فیلتر تصفیه کننده آب در یخچال فریزر است که لازم است توضیحاتی در این باره به شما بدهیم .

البته در صفحه مربوط به فیلتر آب یخچال فریزر و یخچال ساید تمامی نکات و اطلاعات مربوط به فیلتر ها را برای شما شرح داده ایم اما در اینجا نیز پاره ای از این نکات را برای شما توضیح می دهیم.

در ابتدا باید بدانید که یخچال فریزرهای نسل جدید همگی دو نوع فیلتر دارند که فیلترهای داخلی و خارجی نامیده می شوند ، عمر مفید تعریف شده برای این فیلترها شش ماه است که پس از این مدت به دلیل رسوب گرفتگی در شیار های تصفیه درون فیلتر ، مسیر جریان آب در آن تا قسمت زیادی بسته و یا به طور کل قطع می شود ، در این حالت آبی وجود ندارد که به درون مخزن آبسردکن وارد شود ، شما می توانید با راهنمایی های ارائه شده در صفححه تعویض فیلتر یخچال به راحتی آن را تعویض کرده و از طرفی مشکل آبسردکن را نیز حل کنید.

مدت زمان مورد نیاز برای تعمیر آبسردکن

تعمیرکاران مجموعه بزرگ ریپرپروفایل با داشتن تجهیزات و وسایل کامل برای رفع انواع مشکلات یخچال ، می توانند اساسی ترین مشکلات یخچال را در کمتر از دو ساعت رفع کنند بنابراین ، تعمیر آبسردکن یخچال در مقایسه با دیگر مشکلات بسیار سریع تر انجام خواهد گرفت و حداکثر تا یک ساعت وقت خواهد گرفت.

در هر صورت انجام تعمیرات آبسردکن یخچال پر هزینه نیست و به راحتی قابل تعمیر است ، پس کافیست به هنگام روبرو شدن با خرابی آبسردکن با خیال راحت تصمیم به تعمیر آن بگیرید.

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط
تعمیر یخچال یا جایگزینی

تعمیر یخچال یا جایگزینی؟

تعمیر یخچال یا جایگزینی؟ [caption id="attachment_1294" align="aligncenter" width="300"] تعمیر یخچال یا جایگزینی[/caption] یخچال ما صداهای عجیب تولید می‌کند چکار باید بکنیم؟ آیا به پشتیبانی تعمیرکاران یخچال فریزر نیاز دارید و نمی‌دانید که یخچال قدیمی خود را تعمیر کنید و یا این ‌که یک دستگاه جدید خریداری کرده و جایگزین آن کنید؟ این پست به شما کمک می‌کند تا در این وارد بهترین تصمیم ممکن را بگیرید. ممکن است در مواردی یخچال پروفایل شما دچار اختلالاتی...

تعمیرکار یخچال ساید بای ساید

قیمت و هزینه تعمیر یخچال در سال ۹۹

قیمت تعمیر یخچال فریزر [caption id="attachment_1094" align="aligncenter" width="300"] قیمت تعمیر یخچال[/caption] در این مقاله می‌خواهیم راجع به قیمت تعمیر یخچال فریزر و هزینه تعمیر یخچال فریزر صحبت کنیم، و نیز تمامی هزینه‌های مربوط به تعمیرات یخچال سایدبای‌ساید را بررسی کنیم و آن‌ها را برای شما شرح دهیم. بررسی ها نشان داده است که با توجه به نوسان نرخ تعمیرات یخچال بسیاری از کاربران برای تعمیر یخچال خود نیاز به یک مرجع به روز برای آگاهی از...

نمایندگی مجاز پروفایل

نمایندگی مجاز پروفایل

نمایندگی مجاز پروفایل [caption id="attachment_1092" align="aligncenter" width="300"] نمایندگی مجاز پروفایل[/caption] در بسیاری از مواقع به هنگام خرابی یخچال فریزر ، برای صاحبان یخچال پروفایل این حساسیت وجود دارد که تعمیرات یخچال خود را به دست چه کسانی می سپارند ، بنابراین انتخاب نمایندگی مجاز پروفایل مهم ترین گام برای تعمیرات یخچال به حساب می آید. پس از گذشت سال ها از زمان تولید اولین نوع یخچال ها ، امروزه با گسترش دانش ساخت و تولید...

درباره ما

شماره تلفن نمایندگی تعمیرات یخچال جنرال الکتریک
غرب تهران: ۰۲۱۶۶۵۰۹۰۲۰
شمال تهران : ۰۲۱۲۲۳۶۱۰۵۶
شماره تلفن شبانه روزی :۰۹۱۲۸۳۹۳۵۳۲

شعبه مرکزی ۰۲۱-۶۶۹۴۱۳۷۹ شعبه غرب ۰۲۱-۶۶۵۰۹۰۲۰ شعبه شمال ۰۲۱-۲۲۳۶۱۰۵۶ پاسخگویی 24 ساعته ۰۹۱۲-۸۳۹۳۵۳۲