hamburger menu
شعبه مرکزی ۰۲۱-۶۶۹۴۱۳۷۹ شعبه غرب ۰۲۱-۶۶۵۰۹۰۲۰ شعبه شمال ۰۲۱-۲۲۳۶۱۰۵۶ پاسخگویی 24 ساعته ۰۹۱۲-۸۳۹۳۵۳۲
اسلایدر ریپیر ساید

برفک یخچال فریزر

برفک یخچال

برفک یخچال فریزر

برفک یخچال فریزر

برفک یخچال فریزر

یکی از مشکلات همیشگی یخچال فریزرها و نیز یخچال‌های سایدبای‌ساید ، تشکیل برفک می باشد ، از ابتدای ساخت یخچال فریزرها تابه امروز حتی با ساخت و طراحی جدیدترین مدل‌های یخچال در دنیا نیز مشکل برفک یخچال فریزر وجود دارد چراکه ماهیت برفک مربوط به برخورد هواهای گرم و سرد در کنار یکدیگر است ، که امری طبیعی برای یخچال فریزرها می باشد این بدین معناست که از بین بردن برفک به صورت کامل امری غیرممکن به شمار می آید.

اگر به دلایل مختلف قادر به سرویس یخچال فریزر خود نیستید یا زمان کافی برای انجام  کارهای مربوط به یخچال فریزر را ندارید و یا اگر از تخصصی در این زمینه برخوردار نیستید با تعمیرکار یخچال فریزر گروه ریپرپروفایل تماس بگیرید تا به راحتی مشکل یخچال فریزر شما را رفع کند.

مشکلات تشکیل برفک در یخچال هایی که سرویس نمی شوند

تشکیل برفک در برخی از یخچال فریزرها به دلیل عدم سرویس کردن یخچال و نیز رعایت نکردن نکات مربوط به نگهداری یخچال به گونه‌ای می‌باشد که برفک ایجاد شده بسیاری از فضای قفسه های یخچال را به طور کامل مسدود کرده و قرارگیری مواد غذایی در این فضاها را غیرممکن می کند ، همچنین جابجایی ظروف و مواد غذایی را با مشکل مواجه می‌کند.

یخچال های برفک ساز قدیمی

در یخچال های قدیمی که همگی از نوع یخچال‌های دارای برفک می باشند برای رفع این یخ‌ زدگی ها شما می بایست ، به صورت دوره‌ای و در زمان‌های مشخص یخچال فریزر را خاموش کرده و مواد غذایی را خارج کنید تا به‌صورت دستی برفک های ایجادشده را از بین ببرید.

در این روش می توانید با استفاده از وسیله‌های غیر تیز برفک های یخچال را از سطوح بدنه اصلی یخچال جدا کنید و یا یخچال را بدون اتصال برق رها کنید تا برفک های ایجادشده ذوب شوند در این حالت می بایست ظرف خالی در فضای زیر درب یخچال قرار داده تا برفک های ذوب شده به درون آن منتقل شوند.

برفک یخچال

برفک یخچال

برای خارج کردن دستی برفک ها توجه شما را به این نکته جلب می‌کنیم که استفاده از وسایل و یا اشیاء تیز مانند چاقو، سیخ و یا هر شی‌ء نوک تیز دیگری شدیداً خودداری کنید.

چراکه ممکن است به علت سهل‌انگاری سبب آسیب رساندن به لوله‌های حاوی گاز یخچال که می‌تواند از نوع گاز فریون و یا دیگر گازهای مربوط به یخچال اند شوید.

در این حالت اگر محیط قرارگیری یخچال فضای سربسته و یا کوچک باشد ممکن است خطراتی برای افرادی که دارای بیماری‌های قلبی و یا تنفسی هستند را به‌ همراه داشته باشد ، برای تاکید بیشتر به شما توصیه می‌ کنیم که برای حذف برفک‌های روی سطوح یخچال از اشیاء نوک تیز به‌هیچ‌وجه استفاده نکنید برای این کار می‌توانید از فرچه های مخصوص استفاده کنید .

طراحی نسل جدید یخچال فریزرها

در این میان طراحان و سازندگان یخچال ویژگی هایی را برای کم ‌دردسر کردن برفک در نسل جدید یخچال فریزرها به وجود آورده‌اند، مثلاً نسل جدید یخچال ها یخچال های بدون برفک می باشند که آن‌ها را نو دیفراست نیز می‌نامند ، بدون در نظر گرفتن یخچال‌های قدیمی که همه آن‌ها برفک زا هستند ، یخچال‌ها نسل جدید براساس برفک به ۲ دسته تقسیم می‌شوند :

 • یخچال های دارای سیستم دیفراست
 • یخچال‌های بدون سیستم دیفراست (نو فراست) یا بدون برفک

در یخچال‌های بدون برفک نیز برفک تشکیل می‌شود اما بدین صورت که فضاهایی جداگانه برای این امر در نظر گرفته‌شده که برفک در آن‌جا تشکیل شود بدین صورت است که شما در این نوع یخچال‌ها برفک را مشاهده نمی‌کنید و از ویژگی‌های این نوع یخچال ها این است که بر روی مواد غذایی که در یخچال فریزر قرار می‌دهید یخ‌زدگی و برفک ایجاد نمی‌شود .

برفک یخچال

برفک یخچال

سیستم دیفراست چیست؟

اما همواره از ابتدا تاکنون با وجود ناهنجاری‌هایی در یخچال و یا بروز مشکلات فنی در هر دو نوع یخچال ممکن است برفک تشکیل شود که دغدغه اصلی صاحبان یخچال نیز می باشد ، در ادامه می‌خواهیم بدانیم که برفک چگونه تشکیل می شود و نیز دلایل تشکیل برفک چه می باشد ؟

اگر سعی کنیم دلیل تشکیل برفک را بشناسیم درواقع نیمی از راه حل را طی کرده‌ایم و می توانیم به راحتی آن را برطرف کنیم ، پس باما همراه باشید تا رایج‌ترین دلایل تشکیل برفک را برای شما شرح دهیم .

معمول‌ترین دلایل تشکیل برفک در یخچال فریزر و یخچال های ساید بای ساید

 • خرابی و یا خوردگی لاستیک های اطراف درب یخچال
 • قرار گرفتن یخچال در محیط گرم و مرطوب
 • رعایت نکردن فاصله مناسب یخچال تا دیوار
 • مراجعه بیش از حد به یخچال
 • قرار دادن مواد غذایی گرم به درون یخچال
 • سرویس نکردن فن‌های یخچال
برفک یخچال

برفک یخچال

لاستیک پوشاننده درب یخچال

دقت داشته باشید که اگر محافظ‌های لاستیکی اطراف درب یخچال دچار خوردگی و خرابی باشند می تواند سبب ورود هواهای گرم بیرون یخچال به درون یخچال شود و عمل تشکیل برفک را تسریع کند.

محیط قرارگیری یخچال فریزر

سعی کنید یخچال فریزر خود را در محیط‌های باز و دارای گردش هوا قرار دهید چراکه اگر یخچال فریزر شما در محیطی سربسته با هوای گرم و نیز دارای رطوبت بسیار زیادی باشد ، این هواهای گرم و مرطوب با هر بار بازو بسته کردن درب یخچال وارد آن می‌شوند و سبب تشکیل برفک می شوند.

برای نگهداری درست از یخچال فریزر می‌بایست فاصله بدنه اصلی تا دیوار بین ۱۵ الی ۲۵ سانتی‌متر باشد به صورتی که هوا به درون فضایی که موتور در آن تعبیه شده گردش کند و از گرم شدن بیش از حد موتور یخچال جلوگیری کند.

وضعیت کمپرسور یخچال

کمرسور یخچال وظیفه به جریان درآوردن گازی در یخچال را به عهده دارد اگر به دلایل مختلف این سیکل گردش با مشکل مواجه شود ، روند برفک زایی بیشتر می شود.

با هر بار بازو بسته کردن درب یخچال هوای گرم محیط بیرون از یخچال به همراه رطوبتی که با خود دارد به درون یخچال وارد شده و کمپرسور یخچال مجبور می‌شود تا به صورت مداوم فعالیت کند بنابراین سعی کنید از مراجعه بیش از حد به یخچال و باز و بسته کردن درب آن بپرهیزید تا برفکی کمتری تشکیل شود.

برفک یخچال ساید

برفک یخچال ساید

بارگیری مواد غذایی

یکی از نکات مهمی که معمولاً کاربران یخچال فریزر آن را بدرستی انجام نمی‌دهند قرار دادن غذا به صورت گرم و بلافاصله پس از صرف کردن به درون یخچال می باشد، دقت داشته باشید که وقتی غذاهایی که گرم هستند به درون یخچال وارد می شود بخار همراه خود را در فضای درون یخچال آزاد می‌کنند و مشکلاتی را به وجود می‌آورند.

یکی از این مشکلات بو گرفتن مواد غذایی دیگر یخچال نیز می باشد از طرفی رطوبت و بخار تشکیل شده از سوی غذای گرم می تواند تشکیل برفک یخچال را افزایش دهد، بدین ترتیب شما می‌بایست به هنگام بارگیری یخچال از مواد غذایی سعی کنید مواد غذایی را تا حد امکان خنک کرده و سپس به درون یخچال انتقال دهید.

وضعیت فن های یخچال

از دیگر عوامل تشکیل برفک خرابی الکترو فن های یخچال می باشد بدین ترتیب که اگر فن های یخچال خراب باشند گردش هوا به درون یخچال به خوبی صورت نمی‌گیرد و رطوبت از فضای درون یخچال خارج نمی‌شود و در فضاهایی گیر کرده و سبب تشکیل برفک می شود.

ذوب کردن برفک به صورت دستی

یخ‌زدگی بیش از حد در آن قسمت باعث گرفتگی فضا و گیر کردن قفسه ها به یکدیگر می باشد که شما ناچار به رفع این مشکل می‌باشید بدین منظور شما باید یخچال را از برق جدا کرده و مواد غذایی را خارج کنید در قسمت پایینی یخچال تشت آبی قرار دهید تا برفک های آب شده به درون آن منتقل شوند و سپس یخچال فریزر را به برق متصل کنید تا بار دیگر به حالت عادی بازگردد.

به طور کلی در هنگام روبرویی با برفک یخچال باید مراحل زیر را کنترل کنید:

 • لاستیک های پوشاننده و اتصال دهنده درب یخچال را کنترل کنید
 • فن های داخلی یخچال که وظیفه ایجاد سیکل گردش هوای داخلی را به عهده دارند را کنترل کنید
 • تراز بودن یخچال را کنترل کنید
 • از سلامت سیستم دیفراست یخچال آگاهی پیدا کنید
 • کمپرسور یخچال را بررسی کنید

اگر تمامی موارد بالا را چک کردید و مشکلی در بخش های مربوط به انها نبود ، ممکن است به علت های زیرباشد:

 • بارگیری مواد غذایی گرم به درون یخچال
 • بازگذاشتن درب یخچال برای طولانی مدت
 • وارد کردن حجم زیادی از مواد غذایی به درون یخچال به صورت یکباره

 

مضرات برفک برای یخچال

اگر چه شکل گیری برفک برای یخچال فریزرها و همچنین یخچال های ساید بای ساید امری طبیعی می باشد ، اما در مواردی که این برفک کنتریل نشده باشد می تواند برای موتور یخچال ، کندانسور مضر باشد و آنها را فرسوده کند ، و درکل سبب پایین آمدن راندمان خنک کنندگی یخچال شود ، بدین ترتیب شما می توانید با انجام چند کار ساده از تشکیل بی رویه برفک جلوگیری کنید.

این کارها شامل کنترل دوره ای برفک یخچال و نیز در صورت نیاز برطرف کردن آن به صورت دستی می باشد.

در مطالب قبلی رفع برفک یخچال به صورت دستی را برای شما عزیزان به طور مفصل شرح داده ایم.

شناسایی برفک

اگر برفک را در بسیاری از نقاط یخچال و همچنین به صورت یخ زدگی هایی با قطر کم مشاهده کردید ، ممکن است به دلیل اخلال در تنظیم خودکار دمای یخچال باشد ، پس بهتر است به سیستم تنظیم دما سری بزنید و آن را به صورت دستی تنظیم کنید.

مثلا ممکن است در برخی از این موارد یخ زدگی ها دلیل اصلی خرابی الکتروفن های یخچال باشد ، یعنی با خرابی این فن ها گردش هوا در داخل یخچال به خوبی صورت نمی گیرد و رطوبتی که به همراه مواد غذایی که به درون یخچال راه می یابند در بدنه داخلی پخش شده و همانجا به برفک تبدیل می شوند.

گروه ریپرپروفایل

نمایندگی تعمیر یخچال فریزر این افتخار را دارد که بهره گیری از کادری مجرب با سابقه کاری ۲۰ ساله در زمینه تعمیرات یخچال ، تعمیرات یخچال فریزر ، تعمیرات یخچال ساید بای ساید آماده خدمات رسانی به شما عزیزان باشد.

گروه ریپرپروفایل متشکل از کارشناسان ، مشاورین و متخصصان تعمیر یخچال است که در کنار یکدیگر قوی ترین کادر تخصصی تعمیر یخچال را تشکیل داده اند ، و در تمام نقاط مختلف تهران اعم از نمایندگی موجود در شرق ، غرب ، شمال و جنوب مشغول به فعالیت می باشند.

خدمات رسانی گروه ریپرپروفایل به صورت شبانه روزی بوده و در تمامی ساعات شبانه روز تعمیرات را انجام می دهند ، کافیست با برقراری تماس و ثبت فرم درخواست از آنها بخواهید تا محل یخچال فریزر اعزام شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط
تعمیر یخچال یا جایگزینی

تعمیر یخچال یا جایگزینی؟

تعمیر یخچال یا جایگزینی؟ [caption id="attachment_1294" align="aligncenter" width="300"] تعمیر یخچال یا جایگزینی[/caption] یخچال ما صداهای عجیب تولید می‌کند چکار باید بکنیم؟ آیا به پشتیبانی تعمیرکاران یخچال فریزر نیاز دارید و نمی‌دانید که یخچال قدیمی خود را تعمیر کنید و یا این ‌که یک دستگاه جدید خریداری کرده و جایگزین آن کنید؟ این پست به شما کمک می‌کند تا در این وارد بهترین تصمیم ممکن را بگیرید. ممکن است در مواردی یخچال پروفایل شما دچار اختلالاتی...

تعمیرکار یخچال ساید بای ساید

قیمت و هزینه تعمیر یخچال در سال ۹۹

قیمت تعمیر یخچال فریزر [caption id="attachment_1094" align="aligncenter" width="300"] قیمت تعمیر یخچال[/caption] در این مقاله می‌خواهیم راجع به قیمت تعمیر یخچال فریزر و هزینه تعمیر یخچال فریزر صحبت کنیم، و نیز تمامی هزینه‌های مربوط به تعمیرات یخچال سایدبای‌ساید را بررسی کنیم و آن‌ها را برای شما شرح دهیم. بررسی ها نشان داده است که با توجه به نوسان نرخ تعمیرات یخچال بسیاری از کاربران برای تعمیر یخچال خود نیاز به یک مرجع به روز برای آگاهی از...

نمایندگی مجاز پروفایل

نمایندگی مجاز پروفایل

نمایندگی مجاز پروفایل [caption id="attachment_1092" align="aligncenter" width="300"] نمایندگی مجاز پروفایل[/caption] در بسیاری از مواقع به هنگام خرابی یخچال فریزر ، برای صاحبان یخچال پروفایل این حساسیت وجود دارد که تعمیرات یخچال خود را به دست چه کسانی می سپارند ، بنابراین انتخاب نمایندگی مجاز پروفایل مهم ترین گام برای تعمیرات یخچال به حساب می آید. پس از گذشت سال ها از زمان تولید اولین نوع یخچال ها ، امروزه با گسترش دانش ساخت و تولید...

درباره ما

شماره تلفن نمایندگی تعمیرات یخچال جنرال الکتریک
غرب تهران: ۰۲۱۶۶۵۰۹۰۲۰
شمال تهران : ۰۲۱۲۲۳۶۱۰۵۶
شماره تلفن شبانه روزی :۰۹۱۲۸۳۹۳۵۳۲

شعبه مرکزی ۰۲۱-۶۶۹۴۱۳۷۹ شعبه غرب ۰۲۱-۶۶۵۰۹۰۲۰ شعبه شمال ۰۲۱-۲۲۳۶۱۰۵۶ پاسخگویی 24 ساعته ۰۹۱۲-۸۳۹۳۵۳۲