hamburger menu
شعبه مرکزی ۰۲۱-۶۶۹۴۱۳۷۹ شعبه غرب ۰۲۱-۶۶۵۰۹۰۲۰ شعبه شمال ۰۲۱-۲۲۳۶۱۰۵۶ پاسخگویی 24 ساعته ۰۹۱۲-۸۳۹۳۵۳۲
اسلایدر ریپیر ساید

ارور HRS | ارور HRS در یخچال پروفایل

معرفی انواع ارور HRS و تشخیص علت آن

ارور HRS

ارور HRS

کاربران عزیز هدف نهایی از تهییه و تدوین این مقاله ایجاد آگاهی برای شناخت انواع مشکلات یخچال فریزر و نیز مهم تر از آن ، این است که شما عزیزان به این مهارت دست پیدا کنید تا بیش از نیمی از مشکلات یخچال فریزر پروفایل که می توانید با شناخت آن ها و نیز تکیه بر دانش قرار داده شده در این مقاله به کمک متخصصین گروه ریپر پروفایل به دست خودتان حل کنید که این خود نوعی صرفه جویی در هزینه های تعمیر می باشد.

پس وقت را تلف نکنید و با ما همراه باشید.

تمامی روش های تعمیر یخچال فریزر با زبانی ساده و قابل فهم قرار داده شده تا درک و به کار گیری آن ها برای شما عزیزان آسان باشد.

در این مقاله می خواهیم به بررسی انواع ارور HRS در یخچال فریزر پروفایل بپردازیم.

ممکن است در ابتدا eror hrs را به خوبی نشناسید و این واژه برای شما ناشناخته باشد اما در ادامه از ابتدایی ترین مسائل مربوط به انواع ارور اچ ار اس برای شما توضیح خواهیم داد تا پیچیده ترین آنها ، بنابراین نگران این اصطلاحات و لغات به کار گرفته شده نباشید چرا که آنها را با ذکر جزئیات برای شما باز می کنیم.

در ابتدا می خواهیم یخچال های برند آمریکایی را بشناسیم و ویژگی ها و مشکلات عمده آنها را در زمینه ارور ها بررسی کنیم :

نقص فنی در یخچال فریزر

امروزه طراحان ، لوازم خانگی را به گونه ای طراحی می کنند که به هنگام رخداد مشکلات فنی ، نقص های پیش آمده را نمایش دهند که خود می تواند به شکل کد و یا علائم و نشانه باشد در هر صورت می توانند باعث آگاهی شما از مشکل پیش آمده باشند.

اما از آن جا که برند یخچال فریزر پروفایل آمریکایی بوده و نیز از آمار و علایم لاتین برای نشان دادن نقص فنی استفاده می شود و همچنین زبان فارسی برای آن طراحی نشده است صاحبان یخچال فریزر پروفایل باید با علایم اختصاری آشنایی پیدا کنند. اما نگران نباشید ما به شما کمک می کنیم تا نشانه های قرار داده شده را بهتر بشناسید.

ارور HRS

ارور HRS

ارور HRS

واژه ارور به معنای خطاست که احتمالا با آن آشنا هستید و در مواقعی  برای یخچال فریزر ها اتفاق می افتد که گاهی طبیعی و گاهی نیز نیاز به تعمیر فوری دارد که در ادامه به آن  اشاره می کنیم.

ابتدا می خواهیم بدانیم این خطا چگونه و به چه شکل بروز می دهد.

این خطا به هنگام رخ دادن خرابی در قسمت های مختلف یخچال با علامت چشمک زن و نیز ارور HRS بر روی صفحه نمایشگر یخچال نشان داده می شود و نیز صدا های تک بوق و یا به شکل بوق کوتاه ایجاد می کند.

در موارد خطای مضر برای یخچال شما می توانید با راه اندازی مجدد یخچال فریزر مشکل را حل کنید به این صورت که یخچال فریزر را از برق خارج کنید و به مدت پنج دقیقه آن را خاموش نگه دارید و سپس به برق متصل کنید اگر پس از راه اندازی کد خطا دوباره ظاهر شد پس ادامه مطلب را بخوانید.

ارور HRS در یخچال پروفایل

بروز خطاهای اچ ار اس در صفحه نمایشگر اصلی یخچال می تواند دلایل متنوعی داشته باشد که در ادامه قصد داریم به آن ها بپردازیم.

بدین ترتیب عمده دلایل وقوع ارور HRS به چند دسته تقسیم می شود :

۱٫برد اصلی یا همان برد قدرت دچار مشکل شده است.

۲٫فن اپراتور یخچال خراب شده است.

۳٫فن کندانسور خراب شده است.

و یا اینکه در مواردی ممکن است با هم رخ دهند.

بنابراین در کل برای روبرو شدن با ارور HRS و حل کردن آن مانند یک الگوریتم برخورد کنیم.

و هر کدام از موارد بالا را به ترتیب و از ابتدا بررسی می کنیم.

ارور HRS

ارور HRS

مطلب مهم :

متاسفانه ارور های HRS مهترین و خطرناک مشکلات شناخته شده برای یخچال فریزر است پس با مطالعه این مطالب سعی کنید در موارد ضروری با تعمیرکار یخچال فریزر تماس بگیرید.

منظور از برد اصلی یخچال فریزر چیست؟

برد الکترونیکی و اصلی یخچال ترمینال برقرار کننده ارتباط بین اجزای یخچال می باشد که کنترل مستقیم بر اعمال فن یخچال و کندانسور دارد ونیز به طور غیر مستقیم بر:

 • المنت ها
 • سنسور ها
 • درب ها
 • یخساز
 • ابسرد کن

نظارت دارد.

بنابراین هر آنچه که در یخچال اتفاق می افتد در ابتدا از برد اصلی دستور گرفته شده است.

اگر برد یخچال با نقص فنی روبرو شده باشد یخچال فریزر به درستی خنک نمی کند.

از نشانه های خرابی برد یخچال می توان به عدم کارکرد فن ها و چراغ های یخچال اشاره کرد.

درضمن دقت داشته باشید در مواردی که برد دچار مشکل شده باشد می توان آن را تعمیر نمود و نیازی به تعویض آن نیست.

بررسی خرابی برد اصلی یا برد قدرت

برد اصلی یخچال پروفایل

برد اصلی یخچال پروفایل

 • برد اصلی می تواند به دلایل متنوع و تحت شرایطی دچار اشکال فنی شود از جمله :
 • مدار داخلی برد فرسوده شود و یا برخی اتصالات آن قطع شود.
 • آسیب به برد به خاطر نوسانات برق
 • نشت اب به درون مدار برد

ممکن است بعد از مدتی سیم کشی داخل برد اصلی در جعبه تعبیه شده در پشت آن دچار فرسودگی و یا پارگی شده باشند ممکن با قطع برخی از مسیر های ارتباطی ، برد اصلی از کار بیفتد ، گاهی اوقات در ساعاتی از روز به دلایل مختلف نوسانات برق اتفاق می افتد ، پس اگر به صورت ناگهانی ولتاژ بالایی به برد یخچال وارد شود باعث نیم سوزی مدار و یا در موارد سبب سوختن آن می شود.

خانم ها معمولا برای تمییز کردن یخچال از مواد شوینده و یا شیشه پاک کن ها استفاده می کنند که ممکن است ورود مایع بخ درون سبب سوختن سیم کشی برد شود ، بنابراین توصیه می شود به جای شیشه پاک کن از دستمال نم دار استفاده شود.

خب حالا که با برد اصلی و دلایل خرابی آن آشنا شدید به ادامه بحث می پردازیم.

خرابی الکترو فن های یخچال و کندانسور

ارور HRS

ارور HRS

الکترو فن ها از آنجایی که قطعات الکتریکی حساس هستند به دلایلی مشابه دلایل خرابی برد ممکن است خراب شوند

مانند نوسانات برق ، تمام شدن عمر مفید قطعات درونی فن ، عدم تمییز کردن وبررسی مدت دار .

دقت داشته باشید اگر بنا به دلایلی که در بالا ذکر شد الکترو فن شما دچار مشکل شود باید فن ها را تعویض کنید چون امکان تعمیر این قطعه وجود ندارد.

لیستی از انواع ارور HRS که توسط متخصصین گروه ریپر پروفایل تهیه شده است.

 • CC  دراین حالت دمای یخچال فریزر را کنترل وبررسی کنید زیرا کنترل دمای خودکار دچار نقص شده است.
 • CI   یخ ساز یخچال را بررسی کنید ممکن است کارکرد درست یخ ساز به علت عوامل خارجی دچار نقص شده باشد.
 • DF جریان یخ زدایی در ۴۸ ساعت گذشته انجام نشده است.
 • DE  سیستم یخ زدایی در ۲۴ ساعت گذشته دچار نقص شده است.
 • FF  مواد غذایی منجمد شده را کنترل کنید چون دما یخچال فریزر به سرعت در حال افزایش است.
 • PF  برق یخچال فریزر و یا هر گونه اتصال برقی اصلی یا جانبی آن قطع شده است.
 • کد هایی که طبیعی هستند و بر روی نمایشگر ظاهر می شوند
کد های HRS

کد های HRS

این کد ها ممکن است کمی شک برانگیز باشند و شما را اشتباه بیاندازند اما بهتر است بدانید که این کد ها علائمی هستند که دربرگیرنده پیام هایی هستند که در نهایت مفهومی را به شما میرسانند پس با شناخت این کد ها می توانید اتفاقات رخ داده در یخچال فریزر آشنا شوید .

TC  اگر با چنین کدی روبرو شدید ، بدانید این یک کد خطا نیست و وضعیت خنک کنندگی سریع یخچال را به اطلاع شما می رساند .

TF اگر این علامت بر روی نمایشگر یخچال فریزر نشان دهنده فریز کردن سریع فضای یخچال است و طبیعی است .

نشانه های ارور اچ ار اس مربوط به نقص در برد

ممکن است در مواردی ارور اچ ار اس را با چراغ های چشمک زن و صدا های تیک تاکی متداوم و کوتا کوتاه از فضای پشتی یخچال فریزر بشنوید و همچنین چراغ های روشنایی یخچال کار می کنند و اعداد و درجات نمایشگر کار نمی کنند.

نشانه های ارور HRS مربوط به خرابی کندانسور و الکترو فن ها

اما گاهی اوقات نمایش ارور HRS به دلیل خرابی الکترو فن ها و نیز خرابی کندانسور است که به دلیل ورود جریان برق و یا نواسات آن است .

در این حالت صدا های بلند و ناهنجاری از یخچال خارج می شود که باید به سرعت یخچال فریزر را از برق خارج کنید و با متخصصن تعمیر یخچال فریزر تماس بگیرید و نسبت به رفع نقص فنی یخچال اقدام حاصل کنید در غیر این صورت در ادامه می تواند باعث سوختن برد اصلی یخچال  نیز شود.

راهنمایی هایی در جهت جلوگیری از ارور های اچ ار اس مضر برای یخچال

اگر برای یخچال فریزر شما ارور های اچ ار اس زیاد اتفاق میفتد برای جلوگیری از لطمه زدن به سایر قطعات یخچال تصمیم به تعویض برد اصلس یخچال بگیرید.

همچنین می توانید برای جلوگیری از مشکلات احتمالی پیش آمده از طریق نوساناتت برقی از محافظ های الکتریکی برای یخچال استفاده کنید.

در بسیاری از مواقع ابتدا با به وجود آمدن خرابی در فن ها و سپس بروز نقص فنی در برد یخچال سبب ظاهر شدن این گونه کدهای خطا می شود پس بهتر است از ابتدا در بازه های مشخص شده از الکترو فن های یخچال به صورت نظارت کنیم.

البته مواردی از این کد های خطا دارای پیچیدگی های است که بهتر است به هنگام مواجه شدن با آن ها با مشاورین تعمیر یخچال فریزر پروفایل تماس بگیرید.

در هنگام بروز خطای اچ ار اس کارکرد یخچال به چه صورت است؟

زمانی که نمایشگر یخچال فریزر کد خطای اچ ار اس را نشان می دهد البته به جز مواردی که شامل خطا نمیشد ، یخچال هیچ گونه کارکرد مناسبی نخواهد داشت و خنک کنندگی ندارد و فقط چراغ های روشن کننده یخچال روشن هستند .

شماره تلفن های تماس با گروه ریپرپروفایل :

شما می توانید با برقراری ارتباط از طریق پل های ارتباطی قرار داده شده به صورت رایگان از مشاوره متخصصین گروه ریپرپروفایل بهره مند شوید.

شماره تماس تعمیر یخچال پروفایل شرق تهران : ۰۲۱۷۷۸۱۱۸۱۶

شماره تماس تعمیر یخچال پروفایل شمال تهران : ۰۲۱۲۲۳۶۱۰۵۶

شماره تماس تعمیر یخچال پروفایل مرکز تهران : ۰۲۱۶۶۵۰۹۰۲۰

شماره تماس تعمیر یخچال پروفایل جنوب تهران : ۰۹۱۲۷۱۴۱۷۰۴

برای این کار کافیست با نمایندگی مجاز تعمیر یخچال پروفایل در منطقه مورد نظر خود تماس گرفته و مشکل به وجود آمده را برای کارشناس نمایندگی شرح دهید ، کارشناسان گروه با ارزیابی مشکل یخچال فریزر و یا یخچال ساید شما ، راه حل مورد نیاز را ارائه خواهند داد و در صورت نیاز می توانید با ثبت درخواست از تعمیرکاران مجموعه بزرگ تعمیر یخچال فریزر بخواهید تا مشکل یخچال شما را حل کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط
تعمیر یخچال یا جایگزینی

تعمیر یخچال یا جایگزینی؟

تعمیر یخچال یا جایگزینی؟ [caption id="attachment_1294" align="aligncenter" width="300"] تعمیر یخچال یا جایگزینی[/caption] یخچال ما صداهای عجیب تولید می‌کند چکار باید بکنیم؟ آیا به پشتیبانی تعمیرکاران یخچال فریزر نیاز دارید و نمی‌دانید که یخچال قدیمی خود را تعمیر کنید و یا این ‌که یک دستگاه جدید خریداری کرده و جایگزین آن کنید؟ این پست به شما کمک می‌کند تا در این وارد بهترین تصمیم ممکن را بگیرید. ممکن است در مواردی یخچال پروفایل شما دچار اختلالاتی...

تعمیرکار یخچال ساید بای ساید

قیمت و هزینه تعمیر یخچال در سال ۹۹

قیمت تعمیر یخچال فریزر [caption id="attachment_1094" align="aligncenter" width="300"] قیمت تعمیر یخچال[/caption] در این مقاله می‌خواهیم راجع به قیمت تعمیر یخچال فریزر و هزینه تعمیر یخچال فریزر صحبت کنیم، و نیز تمامی هزینه‌های مربوط به تعمیرات یخچال سایدبای‌ساید را بررسی کنیم و آن‌ها را برای شما شرح دهیم. بررسی ها نشان داده است که با توجه به نوسان نرخ تعمیرات یخچال بسیاری از کاربران برای تعمیر یخچال خود نیاز به یک مرجع به روز برای آگاهی از...

نمایندگی مجاز پروفایل

نمایندگی مجاز پروفایل

نمایندگی مجاز پروفایل [caption id="attachment_1092" align="aligncenter" width="300"] نمایندگی مجاز پروفایل[/caption] در بسیاری از مواقع به هنگام خرابی یخچال فریزر ، برای صاحبان یخچال پروفایل این حساسیت وجود دارد که تعمیرات یخچال خود را به دست چه کسانی می سپارند ، بنابراین انتخاب نمایندگی مجاز پروفایل مهم ترین گام برای تعمیرات یخچال به حساب می آید. پس از گذشت سال ها از زمان تولید اولین نوع یخچال ها ، امروزه با گسترش دانش ساخت و تولید...

درباره ما

شماره تلفن نمایندگی تعمیرات یخچال جنرال الکتریک
غرب تهران: ۰۲۱۶۶۵۰۹۰۲۰
شمال تهران : ۰۲۱۲۲۳۶۱۰۵۶
شماره تلفن شبانه روزی :۰۹۱۲۸۳۹۳۵۳۲

شعبه مرکزی ۰۲۱-۶۶۹۴۱۳۷۹ شعبه غرب ۰۲۱-۶۶۵۰۹۰۲۰ شعبه شمال ۰۲۱-۲۲۳۶۱۰۵۶ پاسخگویی 24 ساعته ۰۹۱۲-۸۳۹۳۵۳۲